Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti is így gondoljátok ezt?

Ti is így gondoljátok ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok 18 éves vagyok gimnazista, nem mondom magam okosnak, de az átlagon olyan 4,3-4,6 körül szokott lenni. Nagyon félek az érettségizőknek, bár csak jövőre lesz.


Na akkor kifejteni a problémákat. Egy nap mondjuk legyen csak 7 órám az a 7 óra tömény agybaj, matek, töri, nyelvek stb. Nem a tantárgyakkal van a bajom, de egy órán legyen az bármilyen óra minimum 3 oldalt írok le, úgy hogy az óra anyaga teljes káosz, tehát a tananyag mennyiség az szörnyű. Jön az érettségi és hát már azért kellene annyinak lenni, hogy mondjuk a töriből egy kicsit memórizálni vagy valami de erre semmi esély nincs ,mert ma megtanulok 20 oldal törit úgy hogy a törikönyvek 40-45% a hibás (nagyapám töri tanár ) az még hagyján, de két hét és semmire nem emlékszem. Pedig a nyolcadikos, anyagokra töriből még az oldalszámot is tudom, mi hol van kb. Miért jó, hogy ennyi tananyagot zudítanak a tanulokra, hisz ezzel csak elcseszik a következő generációkat. Pl. Az általános iskolás hugomnak is 6.-osan mindennap 7 órája van korepetálás, meg ilyen dolgok nélkül. Mikor én voltam annyi mindig is 5-6 oraim voltak és volt időm kimenni a haverokkal biciklizni, nekik semmi haza jon és kb. Sír hogy miért nem lehet játszani vagy csak leülni egy picit. Anyukák, apukák, diákok ti is így gondoljátok, hogy rossz az egész oktatás ? Pro és kontra válaszok is jöhetnek, de csak értelmesen! ( Helyesírás és bocsi, álmos vagyok és a tablet betűi kicsik )



2017. jan. 16. 00:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én gimnáziumban végig arra koncentráltam ami érdekel, de minden tantárgyban találtam olyat ami beleillik az én érdeklődési körömbe.


Nézd meg az érettségi feladatokat, lefogadom, hogy nem kell visszaadni az egész 4 évi tanórai anyagot egy az egyben.. Nagy része megvan IQ-ból.


Nem az adatokat kell tudni, csak az összefüggéseket megérteni. A legtöbb analógia átvetíthető a tananyagban bármire. Annak biztosan rossz és káosz az oktatási rendszer aki nem szeret tanulni én tavaly érettségiztem és nem volt semmi gond


(De még egy osztályon belül sem ugyanúgy láttunk a helyzetre, például van aki úgy tartotta, hogy a töri tanár egyáltalán nem tud tanítani, a könyv is zagyvaság. Én mindig odafigyeltem arra mit mond a töri tanár, azontúl hogy sokszor ismételte magát mert általában az ellene viaskodók nem figyeltek sosem teljesen jól magyarázott és a kérdésekre is felelt. A tankönyvből pedig egy az egyben fel lehetett készülni érettségire, mert ugyanazok a szerzők, ugyanazok az ábrák, de még a fogalmazási stílus is..)


Vannak dolgok amik miatt rossznak tartom a közoktatási rendszert, de azok közül itt nem sok volt leírva -mint például a heti öt tesióra ami elveszi az időt az érettségi tantárgyaktól és mellesleg kapacitása sincs rá a legtöbb iskolának-

2017. jan. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Túl sok a kötelező tanóra - főleg a mindennapos tasit szüntethetnék meg
2017. jan. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
jav. tesi
2017. jan. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!