Tanuljak-e ápolónak ha?

Figyelt kérdés

Újra pályaválasztás előtt állok, mivel van egy használhatatlan diplomám.

Az ápolói hivatáson gondolkozom. Empatikus vagyok, kommunikatív, barátságos, általában mosolygós. Mindig is emberek között forogtam, az emberismeretem is jó.

Csakhogy eddig még nem fordult meg a fejemben, hogy egészségügyben dolgozzak. Most viszont, hogy el kell gondolkozzam, milyen olyan szakmát tanuljak, ami keresett is, és közben jót is teszek, segítek ahol tudok, komolyabban megfordult a fejemben ez a hivatás.

A környezetem kicsit szkeptikus ("én meg az ápoló szakma"), de én ezt látom reálisnak. Bár nem tudom, hogy alkalmas lehetek-e a feladatra.

Gyerekkoromban volt néhány műtétem, tehát tudom milyen belülről egy kórház. De azt pl. nem tudom, hogyha nekem kéne egy tűt beleszúrnom a betegbe, hogyan reagálnék (bár biztosan meg lehet szokni).

Akik az egészségügyben dolgoztok, tudnátok tanácsot adni és leírni, hogy miért szeretitek a munkátokat, milyen feladatotok van? Stb.

Érdekel bmilyen infó, ötlet, ami segíthet a döntésben. Szeretnék körültekintő lenni.

Még annyi rólam, hogy humán beállítottságú huszonéves nő vagyok, sajnos idealista is. De művészi pályában és az ún. büfészakokban nem gondolkozom, mert ezekben nincsen perspektíva (noha ezekhez van beállítottságom).

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. jan. 10. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Humán beállítottsággal irtó nehéz lesz. Miből diplomáztál, ami használhatatlan, ha szabad tudni?
2014. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukám humán beállítottságú, rákosztályon ápolónő és a Semmelweisen tanít ápolástant 11 éve.:)

puszi^-^

2014. jan. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ápolónő szakmával az a baj, hogy az életben nem fogsz normálisa keresni kis hazánkban. Sok munka, sok stressz, meg nulla pénz.
2014. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én meglátásom szerint elsődlegesen tengernyi türelem kell, empátia, hatalmas adagnyi stressz- és feszültségtűrő képesség, tolerancia, mások elfogadása, jó kommunikációs képesség.

Az, hogy barátságos vagy és általában mosolyogsz jó és szép, de kevés, ha a fentiek nincsenek meg benned. Ja és akkor a műszakos munkarendből eredő negatívumokat még nem is említettem.

Kemény egy szakma, jól gondold meg.

2014. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!