Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE osztatlan földrajz-történ...

SZTE osztatlan földrajz-történelem tanári? Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végzős vagyok, legmélyén a pályaválasztásnak. Igazából már régóta tudom, hogy tanár szeretnék lenni, és úgy is érzem, hogy ez a szakma passzolna hozzám a legjobban, de kicsit problémában vagyok a szakokkal, ugyanis a töri az biztos, azt nagyon szeretem, és második tantárgynak a földrajzot választanám, viszont ettől félek kicsit, úgy hallottam nehéz (nem csak az SZTE-n, hanem úgy általánosságban), ráadásul a természetföldrajzi rész annyira nem is megy olyan jól, inkább a gazdasági része érdekel csak. De ha nem földrajz, akkor mi? Igazság szerint az etika tanárin gondolkodtam, de az konkrétan mit takar? Egy kis erkölcstan, egy kis filozófia, vagy mi?

Leírhatatlanul örülnék neki, ha lenne itt valaki, aki ha nem is az SZTE-re de az említett szakra jár, és írna valamit, ami segíthetne így kevesebb mint egy hónappal a jelentkezés leadása előtt. Vagy írjon levelet nyugodtan! :)

Előre is köszönöm! :)


2017. jan. 21. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is végzős vagyok,és pontosan erre a szakra készülök,annyi különbséggel,hogy biztosan tudom,hogy ezt választom.Szerintem jó szakpár,nekem nem nehéz a földrajz se,mondjuk nekem az édesanyám földrajz tanár. Más szakot nem nagyon tudok javasolni,sok mindennel indul párban a töri.Szerintem az etika tanári az elég hülyeség,nem tanulás szempontjából mondom,hanem,hogy nem tudom,hogy kapnál vele állást. Várom én is a többi választ,hátha lesz valami érdekes!
2017. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Jelzem,hogy én is tanárira szakra megyek, biológia-kémia szaknak, már le is adtam jelentkezésem Eszterházy Egyetemre. Nos, egy darabig én is földrajz-biológia szakra szerettem volna menni, csak aztán beszélgettünk biológia tanárommal és mondta ,hogy semmiféleképpen ne menjek arra a szakra, fölösleges. Több fontos információ is van, legeslegfontosabb, nézzétek a felvi.hu-t, mert van felvételi követelmény, gyorsan döntsetek, mert mindkét szakból kell érettségi és a történelem szakra általában emelt érettségi kell. Pontosan így jártam én is, tavaly megcsináltam az emelt biológia érettségit és boldog voltam,hogyha idén jelentkezek akkor sima ügy lesz, mert ötös lett,bőven. Erre nem, mert még az elmúlt években több tantárgyból kellett kettőt választani, tehát az én szakjaimhoz, jó volt pl. még a matek is, amiből szintén jó voltam. Na, most ez változott, kötelező mindkét szakból, tehát állok neki és kémiából érettségizek. Másik nagyon fontos infó,hogy ugye tanár valaki csak úgy lehet 2017-től hogyha az osztatlan képzés csinálja végig, ami 10-12 félév között van. Tehát ha az ember 5-6 évet tanul, akkor ne fölöslegesen tanuljon, olyan szakot válasszatok amivel el is tudtok helyezkedni. A történelem teljesen, jó mert érettségizni kötelező belőle, azt már el nem törlik, talán, továbbá heti 3-4 óra van belőle, ami elég jónak számít. A földrajz már annyira nem jó választás, nagyon visszaszorult és nagyon kevés helyen tanítják már és ha tanítják is még valahol nagyon kevés óraszámban. Ha rám hallgattok, földrajzot átgondoljátok és megnézitek mivel lehet a törit párosítani még, ami viszonylag keresett, és magas az óraszáma. További fontos szempont, hogy fizetéskiegészítés szempontjából töriből se nagyon mennek a diákok magántanárhoz,de földrajzból még annyian se. Tudom, nem minden a pénz, de fölöslegesen ne tanuljatok éveket és még el se tudtok helyezkedni. Nagyon nagy hiány van informatika, fizika, kémia, biológia, matematika tanárból vagy válasszátok még a testnevelést,hogyha szeretitek, rengeteg órátok lenne. Gondolkozzatok és írjatok mindenképp,kíváncsi vagyok mire jutottatok. Nagyon pozitív visszajelzés tőletek,hogy nem csak én vagyok ennyire elvetemült,hogy tanárnak megyek :P mindenki mondja,hogy nehogy, mást jelöljek, nem éri meg stb... de megéri, és kitartok mellette. Az én szakpárom annyiból előnyösebb,hogy kémia tanárokból nagyon nagy hiány van és magántanárként is keresett,akárcsak a biológia tanár, főleg akik orvosnak készülnek. Na írjatok,várom! :)

2017. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól tartok,bizonyos dolgokban nem értek egyet sem veled,sem a tanároddal.Egyrészt szinte biztosan változni fog,hogy hol,kiknek és milyen tárgyakat tanítanak,remélhetőleg a közeljövőben. Ráadásul én elég tájékozottnak tartom magam a témában,és amennyire tudom,a töri-föci határozottan keresett szakpár.Meg írod a pénzt és óraszámot is.Na most a te szakpárodon(biosz-kémia) lehet,hogy többen keresnek magántanárt,csak éppen hivatalos szinten,egyik sem kötelező érettségi tárgy,ráadásul a kémiát kevesen szokták választani,és ugyebár az érettségiztetésért az érettségizők száma után jár a plusz pénz.Nekem amúgy is az az elvem,hogy az iskolában kéne úgy megtanítani a dolgokat,hogy senkinek ne kelljen magántanárhoz járni olyan tárgyból,amit tanul a suliban is a diák. 1-es voltam. Írj nyugodtan,ha van kedved vitatkozni! :D :D :D
2017. jan. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te félreértettél engem, én nem vitatkozni akartam vagy szerettem volna. Hanem csak úgymond egy jó véleményt adni és egymással megvitatni melyik a jó és rossz irány. Nyilván valóan mindenkinek van egy elképzelése egy terve,hogyan szeretne tovább boldogulni és annak megfelelően halad, tovább és tovább... Magánórát se azért írtam,hogy most semmit nem fogok tanítani rendesen iskolában,hogy minél több magántanítványom legyen több pénzem legyen, de sajnos gondolni kell arra is,hogy a mai világban amit keres egy pedagógus az sajnos nagyon röhej egy összeg, ahhoz képest rengeteget tanult érte és meg is dolgozik azért a pénzért. Ahogy mondtam a történelem az jó választás, de a földrajz az ízlések és pofonok, soha nem lehet tudni mit hoz a jövőhét nem ,hogy a jövőév. Ha te azt szereted akkor válaszd azt, aztán kívánom ,hogy legyen szerencséd és hozzák vissza. De hogy írtad biológia-kémia nem érettségi tárgy, attól függetlenül biológiából nagyon sokan érettségiznek, talán az egyik legkedveltebb természettudományos tárgy. A kémiából nyilván valóan kevesen vannak, inkább akik orvosi pályára mennek, ők válasszák, de viszont ez a tárgy pedig nagyon kihalásos úton folyik. Nagyon kevés belőle a magántanár,illetve a rendes tanár is, aki szívén viselve magyarázza a diákoknak az anyagot. Egy biztos, mi eleve kockázatot vállalunk,hogy tanári páláyra megyünk a mai világban, mert a pedagógus ha szól a szülőnek,hogy a gyerkőc nem tud viselkedni, akkor legtöbb esetben megverik a tanárt! :D Tehát nem vitatkozás gyanánt írtam az előző írásomat. Amúgy csak a töri-föci szakot jelölöd meg, B tervnek nincs más szakpár?
2017. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én sem úgy gondoltam a vitatkozást,hogy valami durván :D csak konstruktív módon :D

Egyébként ez nekem is csak a véleményem,amit leírtam.És igen,csak föci-törit jelölöm meg,két egyetemen(SZTE és ELTE)

2017. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jaj, igazán köszönöm a válaszotokat! Szerintem nekem is marad a föci, meg ez az egész tanári pálya, mert 1. egészen kiskorom óta ezt akarom; mármint így mindig csodálattal néztem a (jó) tanárokra, mindig arra vágytam, hogy én is egy legyek közülük, mert manapság azért rengeteg rossz a tanár is, nekem meg feltett szándékom, hogy javítsam kicsit ezt a mutatót, ráadásul ha földrajzot nem is, történelmet nagyon nehéz tanítani szerintem, ráadásul ugye érettségitantárgy, és azért csak nem mindegy, hogy bár a diák a saját lelkiismeretén készül, de azért nem mindegy, hogy ehhez milyen irányvonalat nyújtanak előtte. 2. tulajdonképpen el sem tudnám magam másként képzelni, mint tanárként. Egyrészt, a történelem nagyon érdekel, és sokáig inkább történész, vagy valami ilyesmi szándékoztam lenni, de a szüleim le is beszéltek róla, másrészt, magam is rájöttem, hogy, talán valami kedvezőbb, emberibb hivatást kellene keresnem. Nem azért, mert bármi bajom is van a történészekkel, de szerintem itt Magyarországon kevesebb karriert látok ebben, mint a tanárságban. 3. Említetted a tesit, ami nyilván óraszám miatt sokkal kedvezőbb lenne, viszont attól tartok, hogy az nem az én hivatásom lenne. Úgy gondolom, jó lesz nekem az a földrajz, aztán reménykedem benne, hogy a későbbiekben szükség lesz rá valahol.

Még így a végére egy gyors kérdés: Titeket, mikor elmondjátok tanáraitoknak, hogy nos, tanárira készültök, nem akarnak minden áron lebeszélni erről?

Köszönöm még egyszer a válaszokat, én az SZTE-t és az Eszterházyt fogom megjelölni. Remélem, összejön majd nektek, amit elterveztetek.

2017. jan. 27. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy alakult az elképzeléseitek végül is? Lediplomáztatok már?
2022. jún. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!