Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Fazekas Gimnáziumb...

Gyöngyi81 kérdése:

A Budapesti Fazekas Gimnáziumba milyen feltételekkel lehet bejutni? A lányom kitünő tanuló,1 osztályból 3. osztályba ment ( Nyáron osztály vizsgát tett ) az írásbbeli magyarja jó lett, de a matek elég gyatra lett szerinte, mivel nagyon nehéz volt!

Figyelt kérdés
2017. jan. 23. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szóbelijén és a többiek pontszámán múlik.
2017. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium...

Magyarország legjobb középiskolája már évek óta...

Figyelj, én is nyolcadikos vagyok, megírtam a felvételit, és habár nem lett valami fényes (nagyon rástresszeltem), de így sem mondom, hogy nehéz volt. Kifejezetten egyszerűnek találtam.

A Fazekasban nem nézik annyira a jegyeket... 200 pontból 10-et adnak macimum a hozzott pontok. Jaja, tizet.

Nem kell mindenkit ilyen helyekre küldeni... Beszéld meg a lányoddal! Reálisan. Kérdezd meg, hogy mennyire találta nehéznek, és hogy mi az, amit csak az izgalom és a stressz miatt rontott el. Ha egy feladatot ért a megoldókulcs alapján, meg is tudná csinálni ezután, de magától nem kött volna rá 10, de sokkal inkább 5 perc alatt... Akkor ez felejtős.

Én pl ha nem izgulok, akkor 95-97 pontom lett volna. Így viszont „csak” kb 85-88 pontom lesz. Csak :'D. Persze ez is eléggé lehangolt...

De mondjatok akármit, ez a felvételi szerintem hihetetlen egyszerű volt...

A matematika 10-es feladat is. Ha megvan az ember jélekjelenléte, és van egy kis esze, akkor meg tudja oldani. Tényleg. Nem olyan nehéz, csak rá kell érezni az ilyesmire.

Lényeg a lényeg, nem valószínű, hogy felveszik. De még nem kell feladni, ha 70 pont fölött ír, akkor van esély arra, hogy behívják szóbelire (50 pont), és ha 80-85 pont fölött írt, valamint van egy jó szóbelije és kitűnő, akkor már van esélye bekerülni. Szurkolok neki, de azért ne számítsatok túl sok jóra :(

2017. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kettes, szerinted ha évfolyamot ugrott, buta lehet? Egyrészt nagyon örülök, hogy tizennégy évesen ilyen önérzeted van, nem sokaknak adatik meg, másrészt meg basszus, én nem vagyok a kislány anyja, de még így is fájt olvasni, hogy mennyire lekezeled. Lehet, hogy elrontotta a matekot, és az is lehet, hogy erre rá fog menni a felvételije, mert a Fazekasba tényleg a legeslegjobb eredménnyel érkezőket veszik fel, de gondold el, egy ilyen helyzetben mennyire lehetnek kíváncsiak az ömlengésedre saját magadról? De akár az is lehet, hogy csak máshogy viszonyul saját magához, mint te, és több pontja lesz, mint neked, akinek "csak haha" 85 van.


Senki se lesz buta attól, hogy tizennégy évesen elront egy vizsgahelyzetet, és senki se lesz okos attól, hogy nincs empátiája. Megértem, hogy nem lett rossz, és bele szeretnéd kiáltani

2017. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

a szélbe is, de azért talán ezt így nem kéne. Egyébként semmi sincs veszve a szóbeli beosztás, aztán az ideiglenes rangsor kikerüléséig, és rengeteg jó gimnázium létezik a Fazekas mellett is, ahol ugyanúgy ki tud majd bontakozni a lányod, kedves kérdező. :)


(véletlenül lenyomtam az entert az előzőnél)

2017. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem egy 8.osztályos tanuló véleményére voltam kiváncsi! Nem azt írtam hogy buta a lányom, hanem hogy nem lett 50 pontos a matekja! Olyan emberek hozzászólását várom, akik tettek már le az asztalra valamit!

Köszönöm!

2017. jan. 25. 14:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nyolcadikost sem kéne így lenézned Kedves Kérdező! Honnan tudod, hogy nem tett le semmit az asztalra! Ez a stílus rólad is alkot egy képet.

Ha meg felnőttek véleményére vagy kiváncsi, írd oda!

Van még esélye a lányodnak, de azt minthogy te se, mi sem tudjuk a többiek milyet írtak. Ez a mezőnytől függ, hogy felveszik-e.

Másrészt sok jó suli van míg, illetve miért kellett a lányodnak osztályt ugrania? Sokat jelenthet később az az 1 év, alsót meg mindenki örömmel, kitűnővel végig járja.

2017. jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

A második válaszoló Vagyok. Én is elit suliba akartam venni, és valószínűleg nem fognak felvenni... De most komolyan, szerintem a középiskolai felvételi, főleg egy ilyen neves gimnáziumba egy meghatározó dolog lehet. Miért tetted fel a kérdést kérdező? Bizonyára szeretnéd reálisan látni a helyzetet. Szerintetek én azzal jót tennék, ha megírnám, hogy milyen okos lehet a lánya (ezt most ne értsétek félre...), hogy milyen alacsony a ponthatár, hogy nullák a követelmények és azt hogy 100%, hogy felveszik? Hamis reményt keltettem volna... És akkor sokkal nagyobb lenne a pofáraesés, valamint kisebb az öröm, ha felveszik... De a lényeg a hamis reményen van. Jó cucc, meg minden, de veszélyes, mert ha nem veszik föl, pedig teljesen biztos volt a dolgában, akkor az nagyon rosszul tud esni :c


Ezt egyébként megjegyzem:

„Azok válaszát várom, akik letettek valamit az asztalra”

-bunkó megjegyzés

-degradáló

-szabályokat állítasz (lehet a 3-as volt, lehet te, már nem emlékszem, bér valószínűleg egyetértesz vele), amiket te magad nem tartasz be

-Mit is kéne letennem az asztalra? Ha nincs diplomám 14 évesen, se munkám, akkor én egy semmirekellő vagyok? Igazán? ;)

Gondoljozzatpk már el ti is, ne degradáljátok le a gyereket - elnyomott - pozicióját. Valamint ne várd el a tiszteletet, csak azért, mert hamarabb fogod feldobni a bakancsot. :)))

2017. jan. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem a realitással volt a bajom (mint ahogyan említettem, hogy bizony, egy nem olyan jó matekra rámehet a Fazekas), hanem az empátiátlan öntömjénezéssel, amiben tálaltad. A legjobb barátnőmnek mind a két tesója a Fazekasba jár, és ez egyáltalán nem jellemző rájuk. Nyilván tizennégy éves vagy, és nem teljesen érzed az ilyesmit, de ha valaki nehéz helyzetben van, és te nem dörgölöd az orra alá, hogy neked viszont mennyire jól ment, attól még tudsz reális képet adni neki, csak mellé nem bántod meg feleslegesen (félinformációkból pedig nincs is értelme valakinek élettanácsokat osztogatni, még csak a matekja pontos eredményét se tudjuk, a "rossz" sokszor nagyon szubjektív lehet). Az is tény, hogy nem intelligencia függvénye, hogy elrontod-e a felvételidet vagy sem. Nyilván nagyobb esélyed van sikeresnek lenni benne, ha intelligens és felkészült vagy, DE: ez az első komoly vizsgahelyzet a legtöbb ember életében, és bizony előfordul, hogy valaki egyébként "Fazekas-alapanyag", de rágörcsöl vagy nem úgy jön ki a lépés, ahogy szerette volna. Senki nem veszít semmit azzal, ha nem kezdjük el firtatni, hogy "na most akkor való-e egyáltalán a Fazekasba", amit mi nem tudunk megítélni, és amihez semmi közünk nincs. A kérdés arra vonatkozott, hogy egy nem ötvenpontos matekra rámehet-e a felvételi, amire a válasz egy tömör igen, de tény, hogy a végső eredményt az fogja meghatározni, hogy a többieknek milyen pontjai vannak, és lesz még egy szóbeli is, úgyhogy egyből temetni az esélyeket teljesen felesleges, mert még csak a konkrét eredményeket sem ismerjük, ami alapján az esélyeket temetni kellene, és minden felvételi eljárást a többi jelentkező alakít, ezért ebben a szakaszban csak feltételezni érdemes, de egy nagyon jó szóbeli semmiképpen se fog ártani az esélyeknek, ehhez pedig pszichésen felkészültnek kell lenni. Ha meg nem jön össze a Fazekas, akkor ott a Radnóti, a Trefort, a Szent István vagy az Apáczai meg még jópár nagyon jó iskola.


Nem szabad lekezelően állni valakihez csak azért, mert te sikeresen vettél egy akadályt ő meg (a saját érzése szerint) nem. Ez csak arról szól, hogy feleslegesen rossz érzést kelts benne ilyen "bibibí nekem sokkal jobb lett stílusban", aminek semmi haszna nincs se neked, se nekik.


Ugyanez vonatkozik a kérdezőre, csalódás volt olvasni a reakciódat, ez egy nyitott oldal, mindenki válaszolhat a kérdésekre. Én a felvételi pontszámaimra nem emlékszem, az iskolám még top20-as volt, amikor bejutottam, és azóta a harmincadik hely környékére szorult, nekem az volt az első helyen, oda akartam menni, és nem bántam meg, anno elég simán bekerültem, ötös lett az érettségim mindenből, 88-as átlaggal, ami nem kiemelkedő, de szerintem nem olyan rossz, van egy 82 százalékos középszintű nyelvvizsgám és egy 82 százalékos emelt érettségim, mert elrontottam a szóbelijét, de büszke vagyok rá, és ezen kívül én se tudok sok mindent felmutatni. Én is az az ember vagyok, akinek gyakorlásban 90 fölé megy, élesben pedig nem tudja túllépni a nyolcvanvalahányat. Szóval, ha csak olyan véleményt fogadsz el, aminek a tulajdonosa letett valamit az asztalra, ignoráld az enyémet is, én is csak most szakadtam ki az iskolából meg nem Fazekas-kategóriás suliban végeztem. Nincs azzal semmi baj, hogy egy tizennégy éves elmondja a véleményét, és azt se lehet mondani, hogy csak totál haszontalan dolgokat írt volna.

2017. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Előre szólok, hogy én még "csak" 15 éves vagyok. Teljes mértékben az utolsó válaszolóval értek egyet. A kommentelőnek nem kell hencegnie, hiszen senki nem azt kérte, hogy a saját pontjait ismertesse. Viszont a kérfező meg, ha kiteszi ezt a kérdést a negatív válaszokat is fogadnia kell. Nah szoval... én az előbb említett Szent István Gimnáziumba járok, de ez most mellékes. Én úgy gondolom, hogy van esélye a lányodnak. Mármint nekem az egyik barátnőmet tavaly kitűnő bizonyítvány mellett 78 ponttal felvettek. De ez nem jelent semmit. Mert azt el kell ismerni, hogy a tavalyi felvételi igenis nehezebb volt. Oké, ez relatív, de ebben az évben feljebb lesz az országos átlag. Szóval azt mondom, hogy esélye az van, viszont meg kell nyomnia a szóbelijét!

Remélem segítettem:)

2017. jan. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Reméljük sikerülni fog :)

2017. jan. 25. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!