Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az elismert tárgyak megszerzet...

Jana000 kérdése:

Az elismert tárgyak megszerzett kreditnek számítanak?

Figyelt kérdés
Ha már egyszer járta megy adott szakra de abba hagytam, és most folytatom, akkor az elismert tárgyaimat úgy írják be mintha teljesítettem volna őket az adott félévben. Tehát figyelembe veszik, amikor az állami támogatáshoz szükséges megszerzett krediteket számolják? Illetve a második félévben is elismerik, vagy az első félévben kellett volna intéznem? Lecsúsztam a határidőről és csak most fogom tudni beadni a kérelmet. Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 23. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Utólag bármikor elfogadtathatod a már teljesített tárgyakat, azokat nem kell újra megcsinálni és nyilván bele is számít majd a mintatanterv szerinti kötelező kreditszámba. Viszont, nálunk nem számít bele sem az adott félévi átlagba egyik elfogadott tárgy sem, sem a két félév alatt "kötelező" 36 kredithez. Nézd meg a nálatok érvényes tanulmányi és vizsgaszabályzatot, de 99%, hogy nálatok is így van.
2017. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így fogadtattam el új szakon, de nem számít bele az átlagba meg az állami támogatáshoz szükséges kreditekbe. A felvett kreditek résznél az adott szemeszterre be van írva, szóval simán kiírja hogy 70 kredited van az adott szemeszterre felvéve, de meg vannak jelölve azok a tárgyak (elismerve van talán alattuk) és amikor a végén számolják a krediteket, átlagot addig kiszedik
2017. jan. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak. Akkor ha esetleg nem úgy sikerül az első félévem (nem tervezem, de még van előttem két nehéz vizsga), akkor lehet jobban járok ha könnyű tárgyakat nem is ismertetem el és inkább vizsgázok belőle, hogy legyen pár bónusz kreditem :D Nem tudom lehetséges-e egy ilyen kiskapu, de szükség van rá megpróbálkozok vele :)
2017. jan. 23. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Lehetséges, ha nincs még elfogadtatva egy tárgy akkor megcsinálhatod újra azt ami már korábban megvolt.
2017. jan. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez is egy megoldás, bár nyilván az lenne a legjobb, ha az elfogadott tárgyaidra ráépülő tárgyakat kezded el teljesíteni. És így haladsz is, nem csak egy helyben toporogsz.
2017. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha önköltséges hallgató vagyok, akkor az elismert tárgyak nem számítanak bele a kreditdíjba, ugye? 64 kreditem van, és azért ez ijesztő összeg lenne.
2023. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!