Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A középiskolai és érettségis...

A középiskolai és érettségis pontszámaimat újra felhasználhatom, másodszori egyetemi jelentkezéshez?

Figyelt kérdés
Ha olyan szakra vennének fel, amit nem kedvelnék esetleg, akkor következő évben fel tudom azokat a pontokat használni, hogy minél kedvezőbb pontszámom legyen egy másik szakhoz? És akkor felhasználhatom, ha kihagyok egy évet?
2017. jan. 23. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
A pontszámaid nem vesznek el, ha egyetemet akarsz váltani, felvételizhetsz újra. (nem kell újra érettségizni)
2017. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
eddig oké, én is tudom, de hogyha tök jók az érettségi átlagom és a középiskolai jegyeim, akkor felhasználhatom-e újra, vagy utána már csak duplázhatok (még akkor is, ha jobban jönne ki érettségi átlaggal és középiskolai jegyekkel)
2017. jan. 23. 18:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Te jó ég...

Persze, hogy "felhasználhatod" újra.

2017. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felvételi eljárás és a pontszámítás szabályai mindenkire ugyanúgy érvényesek, függetlenül attól, hogy idén érettségizik, vagy már egyetemre jár.
2017. jan. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nyilván azért kérdeztem, mert nem tudom a választ rá és nem annyira alapvető számomra, mint egyes embereknek, te jó ég... :D
2017. jan. 29. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!