Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem, Szegedi...

Óbudai Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, és Pázmány. - mérnökinformatikus szak. Melyiken a legjobb ez a képzés és miért? Illetve a legjobb után melyik lehet a második legjobb és miért?

Figyelt kérdés

Már nem 18 éves vagyok, hanem 27, és most döntöttem el, hogy szeretnék mérnökinformatikusnak tanulni. Próbálom alaposan nézni az iskolákat, hol érdemes...BME nem jöhet szóba, oda nem lesz elég pontom.

Idáig Óbudai-t, Szegedi-t, és a Pázmány-t tartom a 3 legjobbnak. Viszont nem tudom mi legyen a sorrend...esetleg azt mondanánk így "hírből", hogy az Óbudai a legjobb, viszont összehasonlítottam a tantervüket a Szegediével - és például azt láttam, hogy Óbudain alig van laboros gyakorlat...szinte nincs is egyse...míg a Szegedin elég sok tantárgyhoz (pl. Adatbázisok, Szoftverfejlesztés alapjai, Programozás alapjai, Mesterséges intelligencia, Intelligens rendszerek) van laboratóriumi gyakorlat is, addig ilyeneket kanyarban nem láttam az Óbudain...hogy van ez? Most akkor mennyire hasznos az Óbudain a mérnökinfó szak? Igazából jelenleg a Pázmány és a Szeged közül valamelyik lenne az első (majd a másik a második) nálam, és csak harmadik az Óbudai...viszont kíváncsi vagyok, esetleg van-e aki ismeri mindkét iskolának (akár ismerősön keresztül)ezt a képzését, és tud mondani 1-2 plusz gondolatot, a tanárok melyik suliban milyenek, mennyire hasznosak a tanultak, stb. - bármi, ami plusz lehet...és segíthet a sorrend végleges kialakításában...

Előre is köszi Mindenkinek!

Zárójeles: ha csak kritizálni akarsz bármiért is, akkor inkább ne pazarold az időd rám, nem reagálok az ilyen hozzászólásokra. Köszönöm.



2017. jan. 24. 01:05
 1/8 anonim ***** válasza:
A Pannon Egyetemet (PE-MIK) miért hagytad ki a 3 lehetőség közül?
2017. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Pázmányról jókat hallottam.:) Igaz, én egy másik karon tanulok, de az ismerősöm oda jár, és teljesen megvan elégedve vele. :)

Amúgy tanulni sosem késő. Az elején írtad, hogy 27 éves vagy. :) Láttam már vizsgán 60 körüli embereket is. :)

2017. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Megmondom neked őszintén, hogy szerintem felesleges a "legjobbakat" nézni. Úgyis csak a papír a fontos,amit a végén kapsz, ezért azt javaslom, hogy azt válaszd, ami közel van hozzád, és van oda elég pontod. Úgyis folyton tanulnod kell, képezni magad otthon, iskolán kívül. Ezeket tapasztalatból mondom neked.

Én Győrben 5 éve végeztem a Széchenyin mérnökinformatikusként,nagyon szerettem, munkát szinte egyből találtam diploma után, és azóta is.


De a kérdésre is válaszoljak: minden egyetemnek más a tanterve, mást tart fontosnak. A tanultak mindenhol hasznosak, de közel sem elegek a való életben, ahogy fentebb mondtam folyamatosan képezni kell magad. Az meg hogy a tanárok milyenek, szerintem mindenhol ugyan úgy van. Vannak rendesebbek és kevésbé rendesek.


Szóval végül én azt tanácsolom, hogy válassz aszerint, hogy hol szimpatikusabb a tanterv, mi van hozzád közelebb.

Remélem segítettem.

25/f

2017. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a Pázmányra járok, de nem ajánlom. Szerintem menj az Óbudaira vagy a Szegedi egyetemre. Valóban úgyis csak a papír lesz a fontos, de azért nem mind1 hogy mennyit szopsz közben.

2017. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4-ik vagyok.


Ha valakinek van bármilyen kérdése van a Pázmánnyal kapcsolatban (mérnökinfo/bionika) akkor írjatok privátba és válaszolok.

2017. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek, segítettetek!

#3 Neked külön köszi a bővebb leírást - irigyellek, hogy még csak 25 vagy de már benne vagy a szakmában egy jó diplomával! Respect.

Végül ez a sorrend:

1. Óbudai

2. Szegedi

3. ez még kérdéses, mert újonnan a Debreceni, Széchenyi és Pannon egyetemek is bejöttek nálam a képbe, szóval ezt még ki kell találnom..


Még egyszer köszi Nektek, sziasztok!

2017. jan. 27. 02:27
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Remélem sikerül a terved, en drukkolok. Ja es a koromat elirtam, 27 vagyok en is:)

Szia.

2017. jan. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#3 nagyon köszönöm. :) Ha eszemben lesz, nyáron megírom itt kommentbe, hová vettek fel.
2017. jan. 27. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!