Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskola beleszólhat abba...

Az iskola beleszólhat abba hogy mit teszek ki az Internetre?

Figyelt kérdés
Kitettem egy kepet snapchatre és most figyelmeztetot akarnak adni azert,mert az egyik srác hülyén fest rajta...megtehetik?
2017. jan. 25. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a srác engedélye nélkül készült a kép vagy megsértetted a házirendet, akkor igen.
2017. jan. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanora előtt fotóztam és az illető csak hátulról látszik
2017. jan. 25. 12:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az iskolára, vagy annak dolgozóira, tanulóira nézve hátrányos, szabályszegő képet teszel ki, akkor igen.

Egyébként meg bár sok iskolavezetőség szeretné, de ha nincs köze az iskolához, akkor nem szólhatnak bele, hogy ki mit hová tesz fel.

Viszont jobb, ha tudod, hogy másról képet csak az ő engedélyével tehetsz ki internetre. Bár a gyakorlatban erre mindenki fittyet hány, pedig a törvény szerint az ilyesminek akár komolyabb következményei is lehetnek.

2017. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az iskola ezért nem adhat figyelmeztetést, az illető akinek az engedélye nélkül készült a kép, vagy kiskorú esetén az ő gondviselői indíthatnak ez ügyben eljárást. Egyébként meg töröld, és reméld, hogy mások nem mentették le, vagy kérd őket, hogy töröljék, ez után már bonyolultabb lesz az igazukat bizonyítani.
2017. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolso,köszönöm teljes mértékben megnyugodtam🙂
2017. jan. 25. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!