Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás helyének megvála...

Orosházi Ramón kérdése:

Továbbtanulás helyének megválasztásába beleszólhat a gyámügy? Van a kettőnek egyátalán köze egymáshoz?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves 8. osztályos félárva ismerősöm, 200 km-re lakik tőlünk, és ide szeretne jönni továbbtanulni a városunkba. Mivel jó ismerősök vagyunk, kollégium helyett akár tartózkodhatna hét közben nálunk is. Lehetséges ez? Ha igen, milyen módjai vannak? Esetleg a gyámhatóságnak van ebbe valamiféle beleszólása? Az anyja biztosra állítja, hogy ha ide jön tanulni, akkor rászáll a gyámügy, elviszik a lányt intézetbe meg ilyenek, de szerintem ez hülyeség.

2016. jan. 7. 01:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Az anya a törvényes képviselője a kislánynak. Te honnan ismered, és milyen kapcsolatban vagytok? Ugyanis ha ez a kapcsolat veszélyezteti a gyerek testi-lelki fejlődését, jólétét, netán törvénybe ütközik, az már tartozhat a gyámügyre. Pasizás céljából ne költözzön 200 km-re otthonról 14 évesen, nyilván vannak közelebb is középiskolák.
2016. jan. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Félárva, tehát a meglévő szülője a gondviselő, azaz 18-éves koráig ő a törvényes képviselője: Ő írathatja be iskolába, veheti ki onnan, ő felel érte. Ebből nem tudom, hogy következik-e valamilyen formában, hogy megszabhatja, hogy hol lakjon (szerintem igen), de ha nem akarja, hogy oda járjon, akkor nem fog oda járni, mert egyszerűen nem íratja be oda, és ennyi.
2016. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó ismerősök vagyunk már régóta és a lány ragaszkodik hozzá, hogy itt szeretne tanulni! Én úgy tudom, hogy minden gyereknek jogában áll eldönteni hogy hová akar menni, és amennyiben nem születik közös megegyezés erről a gyerek és a szülő között, akkor a gyámhatóság dönti el, hogy jöhet e vagy sem. Ilyen szempontból viszont előnyben lesz, mert én már 2 éve tanulok vele, ami meg is látszik a tanulmányi eredményén, viszont otthon az anyja még csak le sem szarja, utálják egymást. Szerintem azért is találta ki ezt a rémtörténetet a gyámhatóságról meg az intézetről, de engem nem lehet ilyen könnyen hülyének nézni!!
2016. jan. 7. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!