Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségire hogyan...

Magyar érettségire hogyan készüljek?

Figyelt kérdés

A szóbelivel nincs bajom, meg van minden tétel már csak meg kell tanulnom, de verselemzést és mű összehasonlítást nagyon nem vettünk az iskolában. Tudnátok ajánlani pár jó oldalt és módszereket amik felkészítenek az írásbeli részre?

Milyen szempontok alapján kell megírni a fogalmazást? A mostani érettségiben elvileg kell írnunk egy rövid 30 perces fogalmazást is, az milyen lehet és hogyan érdemes neki indulni?



2017. jan. 25. 16:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Én a tankönyv nyelvezetét, hozzáállását próbáltam meg elsajátítani. Bemagolni nem érdemes elemzéseket, úgy is mindig ott lesz a mű! Verseknél szempontok pl. cím-szöveg kapcsolata, lírai én, költői/retorikai eszközök ÉS hatásaik, kiutalások, intertextualitás, verselés/rímelés ÉS hatása, stílusjegyek, stb valamint ezt nem mindig lehet, de elhelyezés életpályán/életműben. És ne feledd: MINDIG IDÉZZ!!!
2017. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!