Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az emberi erőforrások szak...

Ha az emberi erőforrások szak érdekel, inkább BCE-GTK vagy BGE-PSZK?

Figyelt kérdés

Illetve a matek mennyire húzós? Van a két egyetem matekos nehézségi szintje között különbség? Légyszi az egyetemekkel kapcsolatos véleményt/tapasztalatot írjátok le, ne a szakot ócsároljátok. Köszönöm előre is! :)


19/L



2017. jan. 27. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közép érettségivel húzós. A matek igazából "csak" két félév, viszont az összes többi félévben is vannak olyan tárgyak, amiket nem fogsz tudni sajnos megúszni matek nélkül. Egyébként a szak nekem tetszik, jók a tanárok, jó a légkör, viszont ha jó jegyet akarsz akkor itt évközben is folyamatosan tanulni kell, mert vizsgaidőszakra annyi minden apróság feltorlódik hogy meg sem állsz 4-5 UV-ig sajnos. (BCE-KTK HR)
2017. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetértek az előző kommenttel, a BGE-n is hasonlóképpen van. Talán az egész egyetemen a matek a leghúzósabb, de azért nem lehetetlen, csak tényleg kell rá tanulni. Az első 2 év tantárgyai nagyjából megegyeznek a többi szakéval a PSZK-n, ilyen gazdasági alapozó tárgyak. Utána lesznek főleg egyedi tárgyaid. Összességében nekem nagyon tetszik az egyetem és a szak is. Az összes szak közül ez a leghumánusabb, csak az elején nehéz kicsit. Elég jól el lehet vele helyezkedni, sokan már egyetem alatt is dolgoznak, de a 7. félév amúgy is kötelező szakmai gyakorlat.
2017. febr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

közép szintű matekérettségivel is teljesíthető a tárgy, ha valaki szorgalmas és van hozzá egy kis esze, nem ez fogja meghatározni a későbbi egyetemi éveket


a BGE-n is ugyanúgy kell tanulni év közben, különben a vizsgaidőszak elég húzós lesz, vagy eltolódhat a következő félév kezdetére


egyébként mindegy melyik iskolát választod, egyikkel sem lősz mellé

2017. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%
A Corvinus jobb és nevesebb egyetem, ahol sokkal több lehetőséged van diákszervezetek és kapcsolatok szempontjából is. Ha meglesz a pontod, én mindenképpen oda mennék a helyedben. Ha csak fizetősre jön össze a pontod, akkor viszont a BGE-re menj.
2017. jún. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
a Corvinus se nem jobb, se nem nevesebb..., aki ténylegesen elvégezte (értsd: le is diplomázott) és elhelyezkedett a szakmájában, legalább abban a szakirányban, amire járt is, az tisztában van vele, hogy mindkét iskolában végzettek egyforma eséllyel indulnak
2017. jún. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!