Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a LEGNEHEZEBB szak?

Melyik a LEGNEHEZEBB szak?

Figyelt kérdés

Én az alábbiakra gondoltam: orvos, jogász, villamosmérnök, programozó, mérnökinformatikus


Esetleg ti hogy gondolnátok a sorrendet ?



2017. jan. 28. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

És ki tudná hitelesen összehasonlítani az egyes szakokat?

Ameddig nem járt egy ember mindegyik szakra, addig senki. A haverom azt mondta hogy, és én egésznapottülökakönyvtárba vélemények nem nagy hitelességre vallanak.


Egyébként meg nem mindegy?

2017. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
87%

Ez eléggé személyfüggő.

Engem érdekel az informatika, a villamosságtan, az energetika, a telekommunikácó, a fizia.

Viszont egy jogin, vagy orvosin két félév után kivágnának.

2017. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Azért szerintem nem mindegy, hogy miben rejlik egy szak nehézsége, a komplexitásában, vagy abban, hogy rohadt sok mindent kell bemagolni, ezért a jogászt én nem venném ide, annál inkább a matematikus és fizikus képzéseket.
2017. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Én végzős villamosmérnök hallgatóként azt mondom hogy az orvosi messze a legnehezebb.
2017. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
kriminológia,pszichológia!!hetente 15-20-30 oldal tartalmát kérik számon!! [tapasztalatbol mondom]
2017. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

#5-ös, ne haragudj, de a heti 30 oldal az nevetségesen kevésnek tűnik nekem infós szemmel nézve...


Ez még egy rendes dokumentáció mennyiségét is alig üti meg, amit egy adott szoftver/mérnöki feladat/problémakör stb. megértéséhez és elvégézéhez át kell nyálazni (egy félévben pedig jó néhány ilyen van tárgyanként a BME-n).


Ettől függetlenül azt mondanám, hogy a legnehezebb az orvos, majd a matematikus/fizikus, utána a villanymérnök/mérnök infó majd a programozó.

2017. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

Heti 30 oldal?


Nekem jogon anno heti 40 órám volt az egyetemen: kötelező előadások és szemináriumok. Emellett szakkoli kurzusok és programok.

És hetente 4 tárgyból írtunk ZH-t, egyenként 50-60 oldal anyagrészből, minden egyes ZH-n minimum a kettest kellett elérni ahhoz, hogy megkapd az aláírást, ha egy zh elégtelen, a többi pedig ötös, akkor is buktad az aláírást.


A többi szemináriumra meg olvasmányokat adtak fel, volt hogy azon kellett gondolkodnom, hogy melyik előadást skippelem azért, hogy el tudjam olvasni a kötelezőt.


A Polgári jog államvizsga tananyaga olyan 10 ezer oldal volt. Ennek ellenére nem rokkantam bele, szóval ez a heti 20-30 kriminológia anyag elég nevetséges, már bocs.


Egyébként meg:

mindenkinek a saját szakja a legnehezebb, teljesen értelmetlen vita.

2017. jan. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Nehézgépkezelő OKJ
2017. febr. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek az a legnehezebb szak amire nem fogékony :-)


Én speciel jogon tanulok, de inkább 5X megyek Római jogból alapvizsgázni mint egy mérnöki szakon egy matematika alapvizsgát letenni! Sőt egy matek zh-t sem írnék meg..örülök, hogy érettségin átvergődtem matematikából...mindig utáltam a matekot is és a fizikát is..és sose értettem. Szóval számomra a törvény szó szerinti visszaadása könnyű...akár egy egész tankönyvet felmondok szóról-szóra és az összefüggéseket is értem...de matekból egy egyenlet már magas :-)

2017. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, nagyon mondod a matekot... Gondolom, az orvosit (szerinted) röhögve végeznéd el.

4-es, jó látni, hogy vannak nem nagyképű mérnökhallgatók is. :) Én medikusként meg pont azt hallottam, hogy a villamosmérnöki az, ahol legalább olyan sz...vatás van, mint orvosin. Úgyhogy le a kalappal előtted! :)

A kérdésre válaszolva: mindenkinek az a nehéz, ami távol áll tőle. Aki jobban szereti a matekot, fizikát, annak a mérnöki könnyebb, mint a jog vagy az orvosi, mert egy polgárjogtól vagy biokémiától vagy anatómiától a haját tépné. Aki meg inkább kémiás, bioszos beállítottságú, érdekli az emberi test (és nem középiskolás szinten), annak meg pont az orvosi a könnyebb, mert jobban rááll az agya.

2017. febr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!