Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a LEGNEHEZEBB szak?

Melyik a LEGNEHEZEBB szak?

Figyelt kérdés

Én az alábbiakra gondoltam: orvos, jogász, villamosmérnök, programozó, mérnökinformatikus


Esetleg ti hogy gondolnátok a sorrendet ?



2017. jan. 28. 15:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen személyiség függő, kinek mi a legnehezebb. Én joghallgató vagyok, és szerintem eléggé nehéz, keményen meg kell izzadni egy kettesért sokszor, de nyilvánvalóan ez rengeteg szakon így van, szóval ilyen nincs hogy "legnehezebb". Amúgy meg meg ahogy előttem is írták, inkább elmegyek 5ször Rómából, mint hogy egy vizsgát is le kelljen tennem akár az orvosin vagy valamilyen mérnöki szakon, mert 0 érzékem van ezekhez a dolgokhoz.

(Egyébként a jog egyáltalán nem csak abból áll, hogy beseggeled a dolgokat és csak úgy visszaadod őket, ezt sokan tévesen hiszik így. Rengeteg minden összefügg rengeteg más mindennel, és néha eleve nehéz felfogni és összekapcsolni őket. Csak ezután jön az hogy bevágsz szinte szóról szóra minden.)

2017. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is annak a függvénye, hogy kihez mi áll közelebb. Én személy szerint mindig nagyon fogékony voltam az idegen nyelvekre, jó a beszélőkém, szeretek filozofálni. A matematikától viszont falra tudnék mászni. Szerintem egyetemen egyetlen órányi végigült matematikától sírva szaladnék haza.


Ezért is tartom hülyeségnek versenyezgetni, mások szakát és egyetemét leszólni... A szakokat összehasonlítani vall a legnagyobb tudatlanságra (nem csak egyféle szakember kell) - még akkor is, ha van, amivel egyértelműen nehezebb elhelyezkedni, a "melyik az erősebb egyetem az adott szakot nézve?" meg egyenesen nevetséges. A legnehezebbnek titulált egyetemen is lehet valaki segghülye egy gyengébbnek titulált egyetem adott hallgatóihoz képest. A talentum egyéni kérdés.

2017. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Földrajz szakról váltottam járműmérnökire, s a járműmérnökin sokkal könnyebben veszem az akadályokat.
2023. jan. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!