Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi legyen a szakdolgozattal,...

Mi legyen a szakdolgozattal, amire nem lesz időm?

Figyelt kérdés

Utolsó éves egyetemi hallgató vagyok. 6 pótvizsgám lesz március első két hetében, ezek szükségesek az abszolutórium megszerzéséhez. Nem csúszhatok, mert nem tudok kifizetni egy újabb félévet, tehát ezeket meg kell csinálnom. De épp a vizsgák idejére esik a szakdoli leadásának határideje, amiből még egy betűt sem írtam, mert a hatalmas lemaradásom próbáltam behozni a mostani félévben. De ez nem kell az abszolváláshoz, viszont felvettem és van belőle aláírásom. Vajon ez egy tárgyfelvételnek minősül akkor? Vagyis felvehetem tavaszra vagy más félévben újra, és megint kapok egy határidőt a leadására? Szólnom kell külön a témavezetőmnek, hogy nem leszek kész most vele vagy nem kell? Ez kicsit más tésztának tűnik, mert nem simán a Neptunban vettem fel, hanem felkerültem a listájára, miután megtetszett neki a témám, és "privát" helyem volt nála...


Persze, majd érdeklődöm az egyetemen is, de most hétvége van, és hátha járt már valaki hasonló cipőben...


2017. jan. 29. 02:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ha az utolsó félévemben nem tudom felvenni a záróvizsga előkészítőket (mert a szükséges 255 kredit helyett csak kevesebbet teljesítettem), akkor attól még abszolválhatok? 0 kreditesek, viszont így nem kapok belőlük aláírást. Remény hal meg utoljára. :(
2017. jan. 29. 02:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy semmiképp nmem tudod megírni? Én is most fogok végezni és egyéb külsős dolgok miatt még egy betűt nem írtam a szakdolgozathoz és még csak kérdőívet se csináltam de mindent beleadok ebben a 2,5 hónapban és akkor meglesz. Azért még február elején nincs miért feladni....
2017. jan. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha csúszol és a vizsgáid meglesznek akkor elmész dolgozni havi 10 napot diákmunlában és kijön a féléved díja vagy ha értesz ahhoz amit tanultál akkor gyakorlati helyen is lehetsz és dolgozhatsz gyakornokként havi 100-120 körüli összegért vagy akár többért is.

Ezáltal lesz gyakorlatod, és a pénzből is marad:)

2017. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem abszolválhatsz így, csak akkor, ha MINDEN szükséges tárgyat teljesítettél. (A keditértékűeket is meg a 0 kredites követelményjellegű tárgyakat is.)

Viszont ha van aláírásod, akkor felvehetsz vizsgakurzust (de igen, ez is tárgyfelvételnek számít.)

A konzulensnek jelezd, hogy csúszni fogsz, de ez az ő szempontjából nem baj, neki nem igazán számít, hogy most konzultál vagy később. Attól még konzulensed marad. Szerintem inkább szánj rá időt, és ne csapd össze!

2017. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért nem mindegy, hogy 2,5 hónapod van csak a szakdolira, vagy összesen 6 heted a szakdolira + 6 vizsgára. Sajnos nem vagyok szuperember, hogy ezt mind összehozzam. Neked azért sok sikert! :)


Ha most passziváltatok, akkor egy évet csúszom, mert van olyan tárgyam, amit csak tavasszal vehetek fel. Akkor az őszi félévre felhasználhatom az utolsó diákhiteles félévemet (többet nem adnak), de ősszel és 2018 tavaszán el is kell tartanom magam, mert a szüleim nem fognak. Úgyhogy levelezőre kell mennem. :/

2017. jan. 29. 14:10
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk gyakornoki helyeken általában ingyen dolgoznak, én voltam 5 helyen is az évek során, ebből csak az egyik helyen kaptam pénzt, havi 30 ezret... persze, szerződés nélkül, feketén. :D Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 29. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!