Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dunaújvárosi Egyetem Televízió...

Dunaújvárosi Egyetem Televíziós műsorkészítő szakja érdekel. Jár valaki oda? Milyen nehéz? Milyen az élet (kolis és iskolai egyaránt. ) Gyakorlat? Tanárok? Egyszóval minden érdekel.

Figyelt kérdés
Messziről mennék, szóval nagy a dilemma, hogy menjek-e vagy sem. Ezért aki oda jár az légyszi segítsen. Előre is köszönöm.

2017. jan. 29. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Gyenge nagyon a DUE, és a város is ratyi.

A helyedben nem mennék oda.

2017. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
58%

Mint dunaújvárosi, nem ajánlom hogy ide gyere, máshol, akármiből, ezerszer jobban jössz ki, mint itt, ebből.

A DUE borzalmas (nem is értem hogy nevezhették át főiskoláról egyetemre fél év leforgása alatt), a város ahogy írták szar.

2017. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem akarlak kiábrándítani, de elvégezheted sikeresen, akár Budapesten is sokkal jobb iskolákban, de a legjobb szándékkal mondom neked, hogy iszonyatosan nehéz elhelyezkedni benne, mert a "média világa" zárt, kapcsolatok nélkül-de minden szakmában- senki vagy, még akkor is, ha nagy tehetség vagy, a tanárok is elismerik ezt.

Tanuld nagyon az angolt, nem elég a nyelvvizsga, anyanyelvi szinten tudd használni. Mellette nem árt a német még, vagy orosz, arab, japán. Aki nyelvet beszél, minden hova bejut.

6 évet fektettem olyan média szakma tanuláséba, amivel nem tudtam elhelyezkedni. Egykori csoporttársak is. Kb. 3 %-ék alatt van, akik ebben dolgoznak közülük. (Persze budapestiek, akik tudtak ingyen gyakornokoskodni, mert otthon laktak még).

Ha mégis ezt választod, számolj vele, hogy baromi drága az albérlet, tandíj, és ha jót akarsz ingyen gyakornokoskodj televízióknál. Mert fizetni nem igen szoktak gyakornoknak, de megismernek téged, hogy jó vagy, ami a legfontosabb, KAPCSOLATOT ÉPÍTESZ.


Kívánom, hogy jól dönts! De egyet tudok, ha visszamehetnék az időben, nem a szívemre hallgatok, hanem az eszemre.

2017. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Személyes vélemény: Még lehet 2021-ben is aktuális lehet ez a kérdés a jelentkezőknek. Szerintem sokat elmond, hogy többnyire mérnöktanárok oktatnak a televíziós műsorkészítő szakon - ami nem meglepő, hiszen a DUE fő profilja mégiscsak a mérnökök képzése. Természetesen túl sok negatívumot nem lehet olvasni a képzésről, mert 1., ahonnan tudják, törlik 2., a hallgatók nagy része örül, ha végez, és vissza se néz, a másik része pedig kétarcú: míg belső körökben vaskos véleményt fogalmaz meg a színvonaltalanságról, addig kifelé nagy mosollyal dícséri a tanárokat, és úgy az egyetem egészét. Ezen a szakon nem működik a szakmentori rendszer, se a büszkén hirdetett HASIT sem. Az az évszázad rejtélye, miért az a szakvezető, aki. Érdemes döntés előtt megnézni, hogy melyik egyetem rakja ki a honlapjára az oktatói önéletrajzát, és melyik nem. Beszédes. :)
2021. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!