Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hat osztályos gimnáziumból...

Névtelenül nevű kérdése:

Hat osztályos gimnáziumból négyosztályosba?

Figyelt kérdés

Ha egy tanuló hatosztályos gimnáziumba megy, de az első két év után mégis szeretne átmenni egy négyosztályos hagyományos gimnáziumba, akkor azt milyen feltételekkel teheti meg?

Gondolom gimnáziumonként esetleg eltérhetnek a szabályok, ezért várom azok válaszát, akikkel történt már ilyen, vagy pedagógusként részt vettek már ilyen folyamatokban.

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. jan. 29. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyan olyanokkal, mintha általánosból menne! Nem vonatkoznak rájuk más törvények. 7-8.-ban irodalmon, történelm más a többi ugyanaz.
2017. jan. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Megírhatja a nyolcadikos központi felvételit gimnazistaként?

Gondolj bele, egyszer már megírta, hisz gimnazista. Ezt tapasztalatból írod, gyereked unokád vagy te magad átestél ezen, megtörtént veled vagy családtagoddal illetve ismersz valakit akivel így volt, vagy csak gondolod, hogy így van?

Mert én megtörtént eseteket várnék ide, ezért írtam ki a kérdést.

2017. jan. 29. 12:56
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen, tényleg ugyanolyan feltételekkel indul, mintha általánosból jönne, csupán a képzési rendszer más. A nyolcadikos felvételit pedig ugyanúgy meg kell írnia.

Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, mert én is 6 osztályos nyelvi előkészítős gimnáziumból mentem át 4 osztályos 4 éves gimnáziumba.

2017. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Szeretném megkérdezni, hogy ugyanúgy megírtad a nyolcadikosokkal együtt a központi felvételit?

Nem volt furcsa, hogy - habár gimibe jársz, mégis gimnáziumi felvételire készülsz? Gondolom a gimnáziumban nem készítenek fel erre.

Miért váltottál? Nem jött be a hatosztályos?

A többiek nem néztek rád furcsa szemmel? Nem voltak kellemetlen tapasztalataid?

Köszi előre is.

2017. jan. 29. 16:08
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem, ugyanis a hatévfolyamos gimnáziumtól nem lesz valaki felsőbbrendű, vagy jobb, mint akik általános iskolába járnak 8-ig. Mint írtam azon kívül, hogy a történelem és irodalom hat évre van felosztva, nem 4, semmi extrát nem tanultunk. A későbbiekben persze kicsit eltér a 4 évfolyamostól, de többet nem tanulunk később se, lévén az érettségikövetelmények ugyanazok. Én utólag bánom, hogy elmentem, elszakadtam egy közösségtől, az újba meg képtelen voltam beilleszkedni.
2017. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Én pontosan most irtam meg januárban a felvételit 9.évfolyamra. Hatodikban írtam már egyet, sikerült is bejutnom egy hatosztályos gimibe, de nekem annyira nem jött be, természettudományos osztályba járok, és időközben rájöttem, hogy ez nem az én területem, ezért ugy néz ki, hogy el fogok menni egy kéttnnyelvű gimnáziumba:) a felvételi eljárás teljesen olyan volt, mint a rendes általános iskolába, maximum az okozt egy kis nehézséget, hogy az iskola ilyenkor nem annyira segít ebben, tehát magunknak kellett a papírokért menni, meg ilyesmik, de ezek teljesen megoldható dolgok, szóval sok sikert kívánok!:)
2017. jan. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sokat segített egy valódi tapasztalt hozzászólás.

Sok sikert, remélem felvesznek! :)

2017. jan. 29. 19:14
 8/10 A kérdező kommentje:
Illetve az utolsó előttinek is köszönöm, most látom, hogy ő más volt mint az utolsó. :)
2017. jan. 29. 23:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Sikerült átkerülnöd?Nem bántad meg?Én is hasonlókon gondolkodom.
2017. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én a lányom miatt érdeklődtem, de nem változtattunk. Viszont mindenki a maga sorsának kovácsa. Ha úgy érzed hogy váltani szeretnél, ne habozz. Vizsgáld meg az érveket ellene is és mellette is.

Sok sikert!

2017. okt. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!