Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szakközép iskolából...

Egy szakközép iskolából mennyi hiányzással rúghatnak ki? Hány óraszámot kell meghaladnia egy évben? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval abba a szerencsétlen helyzetbe kerültem, hogy fél év alatt majdnem 200 órát hiányoztam az iskolából, de nem lógtam , hanem rengeteget voltam beteg.

Eddig sosem volt rám jellemző, már az is meglepő volt ha egy évben egyszer megbetegedtem és most állandóan visszaesek a torokgyulladással, köhögéssel , lázzal járó influenzába.

Már hónapok óta ez megy, végig szedtem kétszer is az antibiotikumot, voltam vérvételen ami jóformán semmi furcsát nem mutatott ki, szedem a köptetőket, torokfájásra tablettát. Max 1-2 hétre elmúlt, aztán megint ugyanúgy visszajött.

Félek hogy a hiányzások miatt ki fognak rúgni vagy év végén semmiből nem leszek osztályozható ezért majd évet kell ismételnem. Van erre valamilyen törvény? Mégis hány óraszámot kell meghaladnia a hiányzásoknak ehhez?



2017. jan. 30. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom akkor az egy tanévben a hiányzás nem haladhatja meg a 250 órát. Felette osztályozó vizsgát tehetsz (feltételes mód) ami vagy sikerül vagy nem. Ha tanköteles vagy akkor akkor mindenképpen engedélyezik az osztályozó vizsgát (tudtommal).

Nálunk az egyik csaj fél évre kiment Párizsba cserediáknak. Hazajött és osztályozó vizsgát tett. Az addig 4-5-ös lány 2-3-a lett és bukott kémiából.

2017. jan. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!