Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angolból érettségizek...

Ha angolból érettségizek attól egyetemen választhatom-e a német szaknyelvet?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő elvégeztem estin a 4 osztályos gimnáziumot 2 éve de nem volt pénzem az érettségi vizsgára ( maga az oktatás ingyenes volt viszont az angol oktatás egy nagy nulla volt).Elkezdtem egyedül németűl tanulni és jobban tudom mint az angolt ami egyenlő a nullával. Ezért azt gondoltam, hogy vissza megyek ebbe a suliba és németből osztályozó vizsgát teszek mert így németből érettségizhetek. Viszont az iskola közölte hogy már nem foglalkoznak érettségivel. Mivel meg van a 4 osztályom így kormányhivatalban jelentkezhetek érettségire viszont így csak angolból tudok.Persze el mehetnék egy középsuliba és talán fogadnának is csak arra nincs pénzem, hogy tandíjat fizessek ezért, örülök ha az érettségi árát össze tudom kaparni. Mivel mind a két nyelvből cél a középfokú nyelv vizsga a jövőben így most rá hajtok az angolra és a 2018 májusi érettségire feltornázom egy erős alapszintre így meg lenne elvileg a sikeres középszintű érettségi.
2017. jan. 30. 20:59
 1/1 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok és munka mellett levelezőn szeretnék egyetemen tanulni.
2017. jan. 30. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!