Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre és hova...

Milyen egyetemre és hova érdemes menni ilyen érdeklődéssel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet, hogy február 15-ig kell eldöntenem, hogy hol és melyik egyetemen szeretnék továbbtanulni. Elég jó tanuló vagyok, van 2 középfokú nyelvvizsgám is. Érettségizni történelemből szeretnék emelt szinten, az 5. tantárgy pedig földrajz lenne. Midenféleképpen valami olyasmit szeretnék tanulni, amely kapcsolódik a történelemhez és minél többet lehet vele foglalkozni. Először valami bölcsész szakra gondoltam, de a fizetés sem túl sok és az sem biztos, hogy el tudnék helyezkedni vele. A második gondolatom a jogász volt, érdekelne is, de nem biztos, hogy meglenne a szükséges 460 pont. Végül, a történelemtanárra is gondoltam, mert arra nagy valószínűséggel szükség lenne és lehet, hogy szeretném is csinálni.


Hol lenne érdemes töritanárnak tanulni, ha a kollégiumot, vagy az árbérleti árakat is figyelembe vesszük?


Előre is köszönöm!


2017. febr. 2. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Régészet is jól hangzik:)) az tettszene?
2017. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Próbáld be a jogászt, ha megteheted akár fizetősön is.Azzal a legnagyobb az elhelyezkedési lehetőséged/fizetésed.
2017. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Hát a főváros elég drága, de az ELTE például elég jó, és ha ELTE-s koliba kerülsz, havonta 9-10 ezer a koli, ez egészen baráti ár. Mondjuk a kolit szociális helyzetre adják, és sajnos sokan nem kerülnek be :(
2017. febr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akár a régészet is érdekelne, de tartok tőle, hogy nem túl nagy a kereslet iránta. Fizetősre nem szeretnék menni, mert kollégiumba nagy valószínűséggel nem vennének fel és az albérlet is elég húzós lenne magában is. A töritanári szakma nem jó ötlet? Igaz, nem olyan sok a fizetése, de vannak szünetek, heti 26 óra munka.
2017. febr. 2. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne gyere jogászra, ha a határidő előtt 2 héttel még nem tudod, hogy azt akarod-e. ide azért kicsit több elhivatottság kell. (Természtesen ha már kialakult benned, hogy tényleg ezt akarod, akkor jövőre jelentkezz mindenképp, de most a te érdekedben javaslom, hogy ne.)


Szerintem amúgy a tanár nem lenne rossz választás. Két szakot kell választanod, szóval csak simán töri tanár nem lehetsz.

Budapest elég drága megélhetési szempontból, valamelyik "vidéki" nagyobb egyetemet ajánlom. Pécs, Szeged vagy Debrecen.

Én Pécsett lakom, itt is tanulok. Ha esetleg szeretnéd, akkor szívesen mesélek a városról, az egyetemről -bár magáról a tanári szakmáról sajnos nem tudok. :)


A nyelvszakok közül eyik sem érdekel? Nem az anglisztikára gondolok, hanem egy jobb, ritkább nyelvre.

2017. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!