Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumi felvételinél több...

Gimnáziumi felvételinél több pontot kapok, ha van dicséretes ötös jegyem, valamelyik tantárgyból, pl. matekból?

Figyelt kérdés

8. osztályba járok, és most felvételizek gimikbe. A bizonyítványomban 5 darab dicséretes ötös jegy van (matek, kémia, biológia, technika és rajz). Ennek milyen jelentősége van a felvételi pontozásnál?


Ezen kívül van három oklevelem is (Bólyai matek verseny 1. helyezés, kerületi matek 2. helyezés és egy kerületi német 1. helyezés).

Ezekre az oklevelekre kapok plusz pontokat?


Ezekkel nem dicsekedni akartam, hanem az a gondom, hogy a központi felvételire lázas betegen mentem el, és ezért eléggé elrontottam, összesen 63 pontot kaptam.

Matematika-fizika szakon szerettem volna tanulni valamelyik gimiben, de ennyi ponttal feltételezem, hogy nem vesznek fel. Ezért kellenek a plusz pontok.


A bizonyítványom: 4,71 volt tavaly, most: 4,82.



2017. febr. 2. 15:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Amikor ezt a hosszú listát összeállítottam, még nem tudtam, hogy hány pontom lesz a központi felvételin.

Lázas beteg voltam, és otthon nagyon szigorúan "lepontoztam" magamat, kevesebbet számoltam, és így mindössze kb. 50 pontra számítottam. Megijedtem, hogy szinte sehova nem vesznek fel, ezért írtam sok gimit, hátha mégis...


Végül kiderült, hogy 63 pontom van, de akkor már ezt a listát leadtam az iskolában.


A Könyvesben tudom, hogy nincs matek-fizika tagozat, ezért nincs a lista elején.

A gimi viszont tetszik, voltam ott nyílt napon. A közlekedés is jó, mert 5 percre vagyok a metrótól.


Azért is írtam a listára, mert itt nem lesz szóbeli, és így nem kell külön időt rászánni. Miért ne legyen a listán, tartalékba?


Egyébként, az Óbudai gimiben szintén nincs szóbeli, és a Kosztolányi Dezső gimiben sem.


Vannak olyan erősebb gimik is a listán, ahova valószínű, hogy nem hívnak szóbelire.


Úgy gondolom, hogy végül is nem kell olyan rengeteg helyre elmenni szóbelizni, mert van ahol nincs szóbeli, és van, ahova be sem hívnak...

2017. febr. 4. 23:30
 12/13 anonim ***** válasza:
Hová jársz végül? ;)
2018. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem is erdekeeel
2022. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!