Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Matematika-fizika szakra van...

Matematika-fizika szakra van esélyem, hogy felvegyenek, valamelyik gimibe, ezekkel a pontokkal?

Figyelt kérdés

A 7. osztályos bizonyítványom átlaga tavaly: 4,82 volt, most a 8. osztályban: 4,71. A matek, fizika, kémia, biológia, irodalom, magyar, mind ötösök. Reál szakra szeretnék felvételizni.

A központi felvételi vizsgára sajnos lázas betegen mentem el, nagyon rosszul voltam, és mindössze 63 pontot kaptam. Magyar: 34 Matek 29.


Ezekbe a gimikbe felvételizek, ilyen sorrendben:


Berzsenyi Dániel

ELTE Apáczai Csere János

Óbudai gimnázium

Teleki Blanka

Újpesti Babits Mihály

Újbudai József Attila

Kosztolányi Dezső (I. ker.)

II. ker. Móricz Zsigmond

II. Rákóczi Ferenc

Újpesti Könyves Kálmán

Ady Endre (XIII. ker.)

Kerék ált. iskola és gimnázium (III. ker.)


Tudom, hogy ez sok gimi, de nagyon megijedtem, amikor nem sikerült jól a központi felvételi. A felsorolt sok gimiben elsősorban, ahol van, a matematika-fizika tagozatra felvételizek. Imádom ezt a két tantárgyat, ezért próbálkozom, hátha valahol mégis sikerül... :-(


Ezután bejelöltem a természettudományi tagozatokat, majd utána a kémia-biológiát. Ha ez sem sikerül, akkor következnek az általános tagozatok.


A gimik sorrendjében változtassak?


Tudom, hogy az Ady Endre és a Kerék gimik gyengébbek, ezek számomra a "mentőövek"...



2017. febr. 2. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Közöm sincs Pesthez, így az iskolákat sem ismerem, meg azt sem, hogy mekkora a túljelentkezés. A felvételid tény, hogy nem a legerősebb. Anno én is egy vidéki suli matek tagozatára jelentkeztem, és ott a matek felvételi eredménye még fel is volt szorozva. Nem tudom, hogy az általad megjelölt helyeken van ilyen.

Viszint amiért írok, az mégsem ez. Csak annyit szeretnék mondani, hogy, ha a kémia-bioszt, és társait nem szereted annyira, akkor ne menj olyan tagozatra, szerintem megbánhatod. A matek van olyan általános, hogy rengeteg dologra hasznos legyen. Ha a biosz / kémia a későbbiekben érdekel, akkor szerintem érdemesebb majd később faktként felvenned. Egyébként, ha erősebb gimi általános szakjára mész, akkor sincs nagy gáz szerintem, később tudsz felvenni fakultációt. Biosz / kémiát azoknak érdemes szerintem választania, akik tényleg nagyon szeretik, meg elkötelezettek pl., hogy orvosira fognak menni.

De tényleg, egy általánossal se keseredj el, később van lehetőség fakultációra. Inkább legyen ez, mint, hogy olyannal szenvedj emelt óraszámban, amit nem fogsz kedvelni!

2017. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet még változtatni a gimik sorrendjében? A listát már leadtam.
2017. febr. 3. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Babits, József Attila, Ady szerintem meglesz. :) Egy jó szóbeli még sokat segíthet.
2017. febr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Baár-Madasba nem jelentkezel?
2017. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!