Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katonai logisztika. Felvehetne...

Katonai logisztika. Felvehetnek így?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 17:24
 1/2 A kérdező kommentje:
A ponthatárnál az van írva hogy 292, nekem 272 pontom van, érettségi + év végi jegyek, és van még egy nyelvvizsgám is, és igy 300pontom van.Felvehetnek a szakra, még úgyis hogy nyelvvizsga nélkül nincs 280pontom?A felvi kalkulátor szerint elég pontom van.
2017. febr. 3. 17:24
 2/2 anonim ***** válasza:

bocsi a kései válaszért, de ha valakinek jól jön ide leírom :)


az egyetemre való jelentkezés pontjai úgy adódnak össze, hogy az érettségi + nyelvvizsga + okj szak (ami megfelelő az adott szakhoz). Tehát, ha 272 pontod van az érettségiből + a középnyelvvizsga ami 28 pont, akkor az 300 pontnak felel meg.


Érdemes még ide írni, hogy tanulmányi eredményekért vagy sport teljesítményért járó többletpontot úgy lehet megkapni, ha érettségi+nyelvvizsga+okj pontoknak, megkell lenni a meghatározott alappontnak, pl 2017 szeptemberben 280 pont volt az alap, tehát a 3 eredménynek minimum 280 pontnak kellett lennie ahhoz, hogy a tanulmányi eredmények, sporteredmények illetve más eredmények hozzá adódjanak..


és még ezt is hozzáírom, amikor másodjára jelentkeztem egyetemre, először FOSZ szakot végeztem (felsőoktatási szakképzés) ebből én kaptam 28 pontot, de az érettségi pontjaim nem érték el a 280 pontot, így összesen hiába volt + 28 többletpontom amivel simán elértem a szakhoz való minimum ponthatárt nem vettek fel.. ez sajnos egy elég nagy szemétség, hogy egy foszos "diploma/oklevél" miért ér kevesebbet, mint egy sima okj "diploma/oklevél" ..

2018. jan. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!