Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Germanisztikások! Károli,...

Germanisztikások! Károli, vagy ELTE?

Figyelt kérdés

Melyiken jobb az oktatás, tanárok, légkör?

Minden véleményt meghallgatok, de lehetőleg ne olyan írjatok, hogy "sz.r"

Köszönöm! :)



2017. febr. 3. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ELTE germanisztikán végeztem. A tanárok nagyon rendesek és jóindulatúak (azért minden helyen van 1-2 kivétel), a légkör is viszonylag jó volt. Az oktatás... Inkább csak a neve van már meg az egyetemnek, abból él. Ha olyan típus vagy mint én, tehát nem annyira törtető és szorgalmas, akkor pont ideális, mert nem egy hű de nehéz szak, és ráadásul ELTÉS diplomát ad, ami azért több lépés előny bármelyik másikkal szemben (de csak a neve miatt). A Károliról nincs információm.

2017. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Talán kicsit későn írok, de Károlis germanisztikás vagyok. Több Eltés germanisztikás ismerősöm van, úgyhogy van egy kis összehasonlítási alapom. A Károlin sokkal de sokkal húzósabb ez a szak mint az Eltén, persze nem megcsinálhatatlan, ha nyitott vagy a német filozófiára,irodalomra, és erős nyelvi szinten vagy. A Károlin második évtől fel kell venned egy minor szakot, vagy egy német gazdasági és jogi szakfordítói specializációt, ezenkívül negyedik szemesztertől el kell döntened, hogy mire akarsz jobban "ráállni": nyelvészet vagy irodalom. Ha pl. nyelvészet, akkor nyelvészeti modulra kell ilyenkor jelentkezni, és a szakdolgozatodat is abból kell írnod. A tanárokról annyit, hogy vannak kedvesek meg kevésbé kedvesek, és rengeteg tanár ugyanúgy tanít az eltén mint nálunk.
2017. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2017. febr. 24. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!