Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Totolala kérdése:

BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Eddig csupa jót hallottam a BME-VIK-ről, azt mondják, hogy nagyon nehéz, de egy nagyon színvonalas egyetem.. Mérnökinfon, és a legtöbb műszaki szakon a legjobb az országban. Igaz ez?


Valaki azt mondja, hogy Mérnökinfoból inkább PE vagy OE, miért van ez??

Valaki, aki tapasztalta már a különbséget?

BME-ről menekülnek az OE-re mert nem bírják.. akkor ez csak a szintkülönbséget jelezheti.



2017. febr. 3. 20:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a mérnökök keresettek, ezért nagy probléma nem lesz vele állást találni. Szerintem tök felesleges a BME-re menni, elég sok szívatást kell elviselni, és arányaiban nem éri meg jobban egy bme-s diploma.
2017. febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tehát senki nem kérdőjelezi meg, hogy a BME a jobb iskola, csak "Ne szívjak egy ilyen erős iskolával?"
2017. febr. 3. 20:18
 3/24 anonim ***** válasza:
38%

Az hogy jobb iskola, senki nem tudja megmondani, legfeljebb egy tök szubjektív rangsor alapján (oktatók és hallgatók kiválósága stb.)


Én azért más szempontot is figyelembe vennék. Vidékiként pesten jóval nehezebb az élet, drágább, és nem is feltétlenül színvonalasabb.

2017. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

"BME-ről menekülnek az OE-re mert nem bírják.. akkor ez csak a szintkülönbséget jelezheti."


Így van. Egy vacak helyről menekülnek egy színvonalas helyre. Ez esetben. A BME színvonalas egyetem, de a BME-VIK-nek kritikán aluli az oktatási színvonala mérnökinfó esetében. Nem mer benevezni a duális képzésbe, alapképzésen. Miért nem? Azért, mert annyira színvonalas?

2017. febr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
90%

A BME a legerősebb, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy ott lesz belőled a legjobb mérnök.


Én is osztom az előzőek véleményét. Vidéki vagyok, és egy esetleg pesti albérletfizetes, 1-2 éves csúszás nekem nem érte meg volna a kockázatot h oda menjek

2017. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkor mit ajánlotok?? OE is pesten van.. az jobb lenne?

PE?

2017. febr. 3. 21:01
 7/24 anonim ***** válasza:
78%
Igazából te tudod, hogy hol laksz, és megéri -e neked pestre menni egy nevesebb egyetemre.
2017. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A #4 válaszoló milyen egyetemre jár, hogy levacakozza a BME-VIK-et?
2017. febr. 3. 22:18
 9/24 anonim ***** válasza:
28%

Én ugyan nem mérnökinfón tanultam, de mindkét egyetemen végeztem (BME, OE - BSc,MSc), és voltak mindkét karon tárgyaim (digit, elektro, adatbázisok stb.) és a BME nem csak az színvonal miatt, de a tárgyi feltételek miatt is jobb, illetve több céges kapcsolat, jobban megbíznak az ott végzettekben, és nagyobb is a verseny. Ezt sokan nem bírják 1 év után mennek át az OE-re, ahol az évfolyam fele más egyetemekről került oda. De ez persze kb a többi karra is igaz, KVK,BGK ... Sok a hiányosság az OE-n, a közösség meg az összetartás elég gyenge, persze ez részben az "egyetem" hibája, hogy még mindig nem alakult ki olyan összetartás mint pl a BME-n. Az alacsony bekerülési ponthatárok miatt, sok olyan csoporttársam volt, akik nem tudták még az office programokat, vagy a számológépüket se kezelni, persze nem mindenki ilyen, de elég sokan elvégezhettek úgy mérnöki szakokat, hogy alapkészségek hiányoznak. Szerencsére néhány ellenpélda is volt, akik bármelyik másik egyetemen, vagy műszaki szakon is megállták volna a helyüket, így kár hogy nem kaptak az egyetemtől olyan lehetőségeket amiket megérdemeltek volna, pl.: rendes könyvtár, kutatási lehetőségek, szakkollégiumok stb. Ők azok akikre azt mondják, vagy akik miatt azt mondják, hogy nem számít, hogy hol végzel, bárhol lehet belőled jó szakember. De az én tapasztalatom az, hogy ez egy elég kis réteg, aki ilyen (10%).

Egy ilyen válasz után sokan le fognak pontozni amire már volt példa, hiszen sokan ragaszkodnak nagyon az általuk végzett egyetemhez, de míg nem jártak, végeztek más felsőoktatási intézményekben (akár külföldön is), addig ez nagy százalékban érzelmi alapú vélemény, és nem feltétlen a tényekre alapszik. Lehet mutogatni rangsorokat, de egy ilyen kis országban ahol ekkora a szórás az intézmények között, csak a lehető legjobbal érdemes kezdeni. Szóval én a BME-t javasolnám.

2017. febr. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
40%
+ A duális képzéshez annyit hozzátennék, hogy országos szinten egy rendkívül kiforratlan téma, és okosan teszik akik nem ugranak bele és kockáztatnak. A Mercedes próbálkozik vele, és nemrég végeztek az első német mintára kialakított járműgépész képzésben az első hallgatók. De alapból ott is az volt az egyik baj, hogy önmagában a GAMF nem tudott nagy százalékban magasan képzett mérnököket képezni.
2017. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!