Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Totolala kérdése:

BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Eddig csupa jót hallottam a BME-VIK-ről, azt mondják, hogy nagyon nehéz, de egy nagyon színvonalas egyetem.. Mérnökinfon, és a legtöbb műszaki szakon a legjobb az országban. Igaz ez?


Valaki azt mondja, hogy Mérnökinfoból inkább PE vagy OE, miért van ez??

Valaki, aki tapasztalta már a különbséget?

BME-ről menekülnek az OE-re mert nem bírják.. akkor ez csak a szintkülönbséget jelezheti.



2017. febr. 3. 20:13
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 4. 09:44
 12/24 anonim ***** válasza:
25%

A következőkön gondolkozz el:


1. Számtalan ember van, aki BME-ről jött el máshova, mert nem bírta. Visszafele egy sincs ilyen. Vajon miért? MSc jelentkezéskor van néhány aki máshonnan felvételizne, de 1-2 szokott bejutni csak.

2. A felvették érettségi átlagpontszáma az egyetlen objektív teljesíménystatisztika a jelenlegi rendszerben. Ebben a BME-VIK kb. 150 ponttal (!!) veri az összes többit. A diplomás pályakövető rendszer szerint a BME-n végzettek átlagfizetése a legmagasabb a végzést követő 10 évben (eddig vizsgálják). Vezető állásba sokkal többen jutnak el.

3. A duális képzésről: Ezt a németek a technikus képzésre találták ki (!!!!) ami NEM diplomás képzés! A helyzet: Magyarországon 1 évben egy világszintű mérnökinfó képzést kb. 250 diák tudna elvégezni. Ezen diákok fele (!!) érettségi után külföldre megy egyetemre, a másik fele BME-VIK. E mellé a BME felvesz még négyszáz diákot, mert kell a fejpénz. Na ez a százplusz "elit" ember egyenesbe megy 4-5 ös jegyekkel, a többi meg bukdácsol. Mi van a többi egyetemen? felvesznek csomó egyéb diákot, aki még BME-re se jut be, majd jól megszopatják őket, mert: A duális képzés az egyetemnek kényszerpálya, a cégnek kánaán, a diáknak meg csak akkor jó, ha reménytelen lenne egyébként diplomát szereznie. Most lehazudják neki, hogy egy diplomás képzést csinál (papíron) közbe valójában technikusi szintű tudása lesz. (na ez a gyakorlatorientált képzés szinte zéró elmélettel, erre vagyunk büszkék) Ha elmegy attól a cégtől, ahol duálisan kiképezték, mit fog csinálni? Na ezért nem lesz a BME-n duális képzés.


Én tanítottam több műszaki egyetemen, köztük BME-n is. Nem a levegőbe beszélek. Mérd fel a tudásod, vannak jó BME-s anyagok, ha csak kicsi esély van rá, próbáld be. Sokkal nagyobbat nyerhetsz vele, ha elvégzed. Ha ott van egy évet, és reménytelen, akkor még mindig átmehetsz OE-re vagy máshová.

2017. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Elég hülyeségeket írnak némelyek. Gondold csak el.


Járt az OE-re és a BME VIK-re is? Miért járt az OE-re, ha szerinte a BME-Vik jobb?


Milyen tárgyi feltételek jobbak a BME-VIK-en? Hol tudnak képezni színvonalasan a BME-VIk-en 720 hallgatót? A második félévtől 1 előadás van tantárgyanként hetente. Erre az 1 előadásra kell beférjen az összes hallgató? 36 fős csoportok-ban folyik a gyakorlat labor. Ugyanakkor az IMSC programban 20 fős alatti csoportok vannak. Miért? Csak 20 alatt lehet színvonalasan tanítani? Akkor milyen feltételek adottak a BME-VIK-en? Miért csak 40 hallgató kapja meg a színvonalas oktatást kis gyakorlati és labor csoportban? Ez mit árul el a BME-VIK oktatási színvonaláról? Milyen oktatás az, ahol gagyi feladatokat oldanak meg gyakorlatokon, és a zH-kon, vizsgákon nagyságrendekkel nehezebb feladatok vannak? Milyen oktatás ez? Szívatás?

Milyen oktatás az, ahol a gyakorlatokat felsőbb évesek tartják, akik éppen átmentek a vizsgán, vagy éppen szereztek jegyet az adott tantárgyból? Milyen oktatási tapasztalatuk és képességeik vannak nekik? Akkor a BME-VIK-en mitől lennének jobbak a feltételek, mitől lenne színvonalasabb az oktatás?


Egy fanatikus BME-VIK rajongó azt írja, hogy a duális képzés technikus képzés? Ugyanakkor most a BME-VIk-et járatta le, meg magát. Ugyanis nem tudja, hogy a bME-VIK -en is van duális képzés, de csak MSC-n. Ott is technikusokat képeznek? Annyira szánalmas próbálkozás.


A duális képzés Németországban elit képzés, és Magyarországon is az. Kifejezetten szakmunkát kell végezzél és a cégeknek oktatási programot kell kidolgozniuk, amiben képezik a hallgatót, hogy mélyebben elsajátítsa a szakmát és a készségeit is fejlesztik. Nagy, neves multik olyan felvételiket tartanak duális hallgatók felvételekor, mintha menedzsert, felső vezetőt keresnének, olyan színvonalú a felvételi eljárásuk. Úgyhogy sokan kárognak, hogy milyen kár a BME-VIK-ért, ami egykor szebb napokat is megért, de mára süllyesztőbe került, a cégeknél is.

2017. febr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó? Te hol végeztél, mit dolgozol? Szerinted melyik a jó egyetem?



[link]


Ez biztos kamuzik és bisztos a SZE a legjobb, ahová mindenkor felvesznek.. Igaz?

2017. febr. 4. 22:39
 15/24 anonim ***** válasza:
15%

A 14-es válaszoló nem tudom, hogy rám értetted e, de én írtam azt, hogy jártam mindkét egyetemre.

Ennek pedig rendkívül egyszerű oka van. A BME-n az én szakomon nem volt levelező MSc képzés, és tovább nem akartam nappalin tanulni ezért mentem az OE-re. (Persze ha itt tartunk, a levelező képzés ellenére is rengeteg szabadnapba került az egész, ügyintézés, vizsgák stb miatt.) Tehát jártam, és szereztem diplomát mindkét egyetemen, az említett karokon is voltak óráim, így talán egész jól össze tudom hasonlítani. De úgy látszik bármennyire is próbáltam finoman és objektíven fogalmazni, elég nehéz ezt egyeseknek feldolgozni. Az egész országnak jó lenne, ha egyformán jó oktatást kapna minden város, minden egyetemén egy informatikus, vagy mérnök, de ez nincs és nem is lesz így.


Illetve amit írtál: " Nagy, neves multik olyan felvételiket tartanak duális hallgatók felvételekor, mintha menedzsert, felső vezetőt keresnének, olyan színvonalú a felvételi eljárásuk." ...

Olyan szintű hiány van műszaki szakemberekből minden szinten manapság, hogy például Németországban, egy közepes német tudással is felvesznek bárkit, duális képzésbe is illetve a többi középfokú (technikus, illetve szakmunkás) képzésre/gyakorlatra pl Daimler Ausbildungszentrum Untertürkheimban, Sindelfingenben stb.

2017. febr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan szintű hiány van műszaki szakemberekből minden szinten manapság, hogy például Németországban, egy közepes német tudással is felvesznek bárkit, duális képzésbe is"


Elég tájékozatlan vagy.

Nem a cég vesz fel duális képzésbe, hanem az egyetem. Ha nem sikerül a felvételid az egyetemre, nem mehetsz a céghez se duális képzésre.


A helyzet az, hogy Magyarországon nem vesznek fel bárkit a felsőoktatási duális képzésbe, csak a legjobbakat, mert túl jelentkezés van. Vannak cégek, akik csak 1-2 hallgatót vesznek fel de 5-6-nál többet egy cég sem vesz fel jelenleg, így csak a legjobbakat veszik fel.

Ha az ÓE-n végezted az MSC-t akkor mégis csak jó nyilván semmi hátrányát nem tapasztaltad ennek a munkaerő piacon, ugyanolyan értékes az ÓE MSc-d, mint ha BME MSc- lett volna.

2017. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Ne feljtsd el azok a ranglisták nem a hozzáadott értéket nézik, sőt egyáltalán nem veszik figyelembe. Tehát nincs benne a ranglistában az oktatás színvonalának minősítése és ez alapján pontszám adása, ennek figyelembe vétele. Ezeka ranglisták mindig csak az input adatokat nézik. És azért van a BME-VIK ilyen előkelő helyen bár csak a 3. helyre csúszott a BME-n belül, mert még sok jó tanuló jelentkezik oda. De ez nem azt jelenti, hogy ott jobb az oktatás színvonala, többet ér a diplomája.

A BME-VIk oktatási színvonala nagyon gyatra. Még a duális képzésbe sem mernek ezért benevezni. Én csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy túl nagy kockázat a BME-VIK-re jelentkezni. A hallgatók 10-20%-ka végzi csak el egyenesben a képzést, ami azért elég nagy kockázat a ahallgatók 80%-ára vonatkoztatva. Sőt most majd még kevesebben fogják elvégezni arányaiban, mert többet vesznek fel, több lesz a gyengébb hallgató a nagyobb létszám miatt. Szóval az a BME-VIK helyzetét csak az tudja megítélni , aki oda jár.

Lehetne jobb is. Csak az állami félévek fölösleges elvesztését jelenti a BME- VIK.

2017. febr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Akkor melyik jó egyetem?? Ami nem félév pocsékolás?
2017. febr. 5. 13:53
 19/24 anonim ***** válasza:
Én azert nem a BME-re mentem, mert nem akartam feleslegesen kockáztatni. Néztem is, idén 100 emberrel kevesebbet vettek fel, a ponthatárt is lelett vigyék. Gondolom kevesebb volt a jelentkező mint az OE-ra. Én a Pannonon vagyok és elégedett vagyok az oktatással, a tanárok nagyon segítőkészek, és van is oktatás, de az OE sem lehet rossz.
2017. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
A BME-t azok szokták lehúzni, akik nem tudják elvégezni.
2017. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!