Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Totolala kérdése:

BME-VIK vs PE-MIK vs OE-NIK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!


Eddig csupa jót hallottam a BME-VIK-ről, azt mondják, hogy nagyon nehéz, de egy nagyon színvonalas egyetem.. Mérnökinfon, és a legtöbb műszaki szakon a legjobb az országban. Igaz ez?


Valaki azt mondja, hogy Mérnökinfoból inkább PE vagy OE, miért van ez??

Valaki, aki tapasztalta már a különbséget?

BME-ről menekülnek az OE-re mert nem bírják.. akkor ez csak a szintkülönbséget jelezheti.



2017. febr. 3. 20:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"Elég tájékozatlan vagy.

Nem a cég vesz fel duális képzésbe, hanem az egyetem. Ha nem sikerül a felvételid az egyetemre, nem mehetsz a céghez se duális képzésre. "


De aranyos vagy komolyan... google? személyes külföldi tapasztalat? Vagy mi alapján nyilatkozol? A német oktatási rendszer más mint a magyar, nincs pl központi jelentkezés stb. Ha már pl Schülerként dolgoztál valamilyen nagyobb cégnél, ők felvesznek, és akkor bejutsz arra a főiskolára amelyekkel ők partneri kapcsolatban vannak. Ez csak egy példa volt.


A 20. válaszolónak igaza van... többet én már nem teszek hozzá, mert bár eleve se akartam a kétkedőket meggyőzni, csak objektív véleményt írni, de azért alaposan elképedtem.

2017. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért mondtam, mert rossz példát hoztál fel. Magyarországon másként működik a rendszer. Ezért írtam, hogy tájékozatlan vagy, és csakugyan.
2017. febr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem tanultam egyik helyen sem, viszont sok kollégám és barátom járt ide vagy oda, na meg közben én is végeztem máshol.

Ha most kezdenék újra, akkor én ezekből az Óbudait választanám. Hogy miért? Igen, tuti, hogy informatikai képzésen elismertségben csak másodvonal, viszont az a helyzet, hogy ez senkit sem fog érdekelni. Én informatikai szempontból kb. sehol sem rangsorolt egyetemen tanultam és gond nélkül elhelyezkedtem... miért is? Mert volt időm egyetem mellett a szakmában dolgozni másfél évet és mert volt időm így magamtól fejlődni, nem amiatt volt gyomor görcsöm minden nap, hogy ha most bukom ezt a tárgyat, akkor éveket csúszhatok. Na és most épp ezért jön a képbe az, hogy miért mondtam, hogy az OE-t választanám: mert jövőre tudtommal jelentősen egyszerűsödik a tanterv, egy rakás felesleges egymásra épülést kivesznek. Hidd el, nagyon nem poén egy-egy tárgy bukásával tényleg konkrétan éveket csúszni és 25-6 évesen végezni, mire mások már a mestert is befejezték.

Másik fontos tényező: igen, pénzbe kerül Bp-en élni, de messze sokkal jobban a szakmai lehetőségek egyetem alatt is és végzés után is. Persze ha kizsigerel az egyetem és semmire sincs időd, akkor ez tök mindegy.

Funfact: a munkahelyemen a fiatal programozók közül egy corvinusos a legjobb :D Persze ez nem jelent semmit, csak érdekesség.


A hallgatói életet meg hasonlókat meg vegyük már ki az összehasonlítandó tényezők közül. Az OE-ről is folyton azt hallom, hogy ilyen-olyan kari napok vannak, együtt söröznek a diákok a tanárokkal, stb. Az ezt felhozó válaszoló saját bevallása szerint sem nappali képzésre járt oda, most komolyan így mi értelme volt ezt felhozni? :D Na meg ez egy olyan marginális érv, én pl. az összes ilyen egyetemi programra tettem magasról, mert nem érdekelt.


Tehát szerintem ami fontos:

- Jó alapot adjon az egyetem. Erre mind a három említett jó.

- Az egyetemi tárgyak 30%-a totál elavult. 40%-ának semmi köze a szakodhoz, vagy a jövőbeli terveidhez. 30%-a tényleg hasznos, de amit órán tanítanak az csak az alap.

- Tudj dolgozni (szakmába vágóan) a képzési időd felétől-kétharmadától. És most nem 2 hónapos röhejesen semmire se jó szakmai gyakorlatról beszélek. Heti 15-20 óra munka csodákat képes művelni.

- Nézd meg az egyetemeken a kiszemelt szak tantervét. Figyeld meg, hogy mennyire épülnek a tárgyak, ha valami gebasz üt ki, abból lehet-e nagy baj. Ha szinte minden tárgy olyan, hogy nagyon rossz helyzetbe kerülsz a bukásával, akkor én azt nem erőltetném. Én sosem buktam ugyan semmiből, de nem alapoznék ennek ellenére erre, sokszor csak a tanár jóindulatán múlik a pontozás. Most épp a BME mérnökinfó adatbázis tárgyáról hallom, hogy a tanár hobbiból mészárolja a hallgatóságot. (És most nem azt mondom, hogy menekülj, ha egymásra épülnek a tárgyak, mert ez mindenhol így van, de rengeteg alkalommal nyilvánvalóan hülyeség a tantervi háló és csak a pénzlehúzás miatt ilyen.)

2017. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
36%
Egyetértek, amiket írsz azzal a különbséggel, ha az ÓE másodvonal, akkor az összes informatikai kar másodvonal. Nyilvánvalóan az ÓE az elsővonal.
2017. febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!