Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME és az SZE felvételi...

BME és az SZE felvételi eljárása között van különbség?

Figyelt kérdés
Nézegetem az egyetem listáját, és azt vettem észre, hogy a mind a két egyetemen megtalálhatók ugyan azok a szakok. Vegyük például a "logisztikai mérnök" szakot. Az SZE-n tavaly 280 pont volt oda a határ, míg a BME-n 332. Mi okozza ezt a különbséget? Arra gondoltam, hogy vagy a felvehető személyek száma, vagy az egyik kér valamit amit a másik nem.

2017. febr. 9. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Túljelentkezés. Alapvetően a ponthatárt a felvételizők "határozzák meg". Nyilván van egy minimum határ államilag és gondolom az egyetemnek is van egy mércéje ha szükséges. Meg van adva, hogy hány embert lehet felvenni. Pl. 180 darabot, leszámolják megnézik, hogy a 180. embernek mennyi a pontja és az lesz a ponthatár. A 181. embernek akinek már csak 279 pontja van vagy 331 az már nem jöhet. Szóval ha egy adott évben a SZE re nagyon jó ponttal jelentkeznének a hallgatók adott szakra és az szerepel nekik első helyen akkor ott se 280 lenne, de mivel vidéken van a SZE ezért nincs annyira túljelentkezés az erős pontszámúakból, hiszen aki már elindul egyetem miatt másik városba lakhelyétől ráadásul jó érettségit is írt az már Budapesten fog inkább először próbálkozni. Egyébként a 332 sem sok, nem egy élen járó szak. Amúgy úgy látom hogy a két egyetemnek ugyan azok a követelményei, egyedül a pontszám más. De ez kb. mindig így Főváros vs. vidék között, kivéve ha valamit nem tanítanak Pesten.
2017. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!