Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazságügyi igazgatási szakról...

Igazságügyi igazgatási szakról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mi a véleményetek az igazságügyi igazgatási szakról?

Milyen munkát kaphatok és milyen feladatok ellátására szolgál ez a diploma?

Illetve mik a lehetőségeim a szak elvégzése után?

Neten már eléggé sokat keresgéltem róla, de számomra még mindig homályos mi is ami igaz belőle.



2017. febr. 11. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én másodéves igazságügyi igazgatási szakos vagyok, a Pázmányon. :)

Érdekes a szak, jók a tantárgyak és az oktatók többsége is. Állítólag pár tárgyban tér el csak a jogász szaktól, meg ugye az a plusz 2 év, ezért neveznek minket "butított jogászok"-nak.. Sajnos néhányan lekezelik ezt a szakot éppen ezért, mert mellettünk csak a jogászok vannak, és mindenben ők az elsők. Nem szeretnék idézni, de az oktatók közül páran finoman szólva utaltak rá, hogy csak a jogászoké a jövő, mi mindig csak A bizonyos másodikok leszünk.. Ennek ez az átka. De alapból szerintem jóra képesít, ezért is jelentkeztem erre, meg mert persze érdekel a jog. :) Elvileg ügyészségi és bírósági "alkalmazottnak" szánnak minket, de van még sok terület, ahová lehet menni ezzel a szakkal, irodák, hivatalok, stb. Nem lehetetlen vele elhelyezkedni, mint ahogyan mondják páran, csak elsőre nem fog kapásból valaki több százezres fizetést kapni. Itt is lehet feljebb kapaszkodni, elvégre is egy jogász szakos sem lesz kapásból menő ügyvéd. Azonban igazságügyiről át lehet menni jogász szakra is, ha valaki bírja erővel és szorgalommal. Sok mesterképzés, és szakirányú továbbképzés épül rá, ha erre jelentkezel másod és harmad évesen olvasgass utána, mert jó kis lehetőségek vannak. :) Ha van egy alap jogi végzettségű diplomád, akkor már labdába rúghatsz több munkaterületen is. Összességében nem bántam meg, hogy erre a szakra jelentkeztem, és azt sem, hogy a Pázmányon. Sok sikert! :)

2017. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ohhh, köszönöm a válaszod, sajnos tényleg nem sok mindent találtam erről a szakról a neten.

Sajnos a jelentkezést már leadtam és politikatudomány, illetve államtudományra jelentkeztem.

Nagyon sokat gondolkodtam róla, de mivel túl sok információt nem találtam róla, akárhogy is kerestem, így inkább nem jelöltem meg.

Azért köszönöm a válaszod. Hasznos volt így is. Ki tudja, akár még a jövőben valamikor, ha úgy adódik, talán hasznát vehetem.

2017. márc. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!