Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor jogosult valaki az...

Mikor jogosult valaki az állami támogatottságra mesterképzés esetén?

Figyelt kérdés
Én egy 3,5 éves alapképzést csináltam 4,5 évig, az utolsó félévben önköltségesként. Jogosult vagyok akkor én mesterképzésnél az állami támogatottságra?

2017. febr. 15. 17:50
 1/3 A kérdező kommentje:
És ha igen, akkor dolgozhatok mellette, vagy onnantól kezdve, hogy munkába állok, elvesztem a jogosultságom az állami támogatásra?
2017. febr. 15. 17:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Főszabály szerint mindenkinek van 12 államilag támogatott féléve. Ezzel úgy gazdálkodik, ahogy akar. Ha te eddig 8 félévet használtál el, akkor még van 4 féléved, amit támogat az állam, feltéve, ha bejutsz az adott szak államilag támogatott képzésére. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy dolgozol-e a suli mellett. Ha a megfelelő számú kreditet megszerzed és a meghatározott átlagot eléred, akkor nincs probléma.
2017. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! Ment a zöld kéz!
2017. febr. 15. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!