Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt biosz, emelt kémia...

Emelt biosz, emelt kémia érettségizők! Ti is féltek?

Figyelt kérdés

Semmelweis GYTKra szeretnék menni, és egyre jobban tartok az érettségitől. Főleg a kémiától, pedig azt jobban szeretem, de a biosztól is.

Hogy álltok a felkészüléssel,milyen eredményt szeretnétek elérni?



2017. febr. 16. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én elsőre nagyon elrontottam mind a kettőt, a legrosszabb rémálmomat éltem meg, de aztán összeszedtem magamat, a biosz megvan, a kémiából meg azt hiszem, jól állok, májusban megyek újracsinálni azt is. Mint valaki, aki ugyanúgy izgul, mint te, de félig-meddig azér átment ezen a procedúrán már, azt tudom mondani, hogy a legfontosabb, hogy ne hagyd, hogy megbénítson a félelem. Ne érdekeljen, hogy milyenek a többiek a fakton/előkészítőn, ne hidd azt, hogy az a teljesítmény teteje, amire a tanárok azt mondják, hogy "ez már jó". Ha fejben ott tudsz lenni, már félig nyert ügyed van, és az érettségi hajrájában - vagyis most - a legfontosabb, hogy alaposan koncentrálj. Ne számolgasd a napokat, ne azon gondolkozz, hogy mi lesz ilyen meg olyan forgatókönyvek esetén, ne hagyd, hogy bármi elterelje a figyelmedet arról, hogy amit tanulsz, az egy gyönyörű tantárgy, és próbáld mindig azt mondani magadnak, hogy minden, ami az érettségihez kell, ott van leírva előtted, mert ez az igazság. Nincsenek megoldhatatlan feladatok és igazi "szivatós kérdések". Igyál sok vizet, miközben tanulsz, és amennyire csak lehet, próbáld élvezni. A biosz és a kémia a legjobb barátaid, csak jól kell bánni velük, és nem elfelejteni, hogy nem fognak kitolni veled, akármennyire is félsz az ismeretlentől.

Remélem, jól fog sikerülni az érettségid, és felvesznek a SOTÉ-ra, drukkolok! :)

2017. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is tartok tőle és félek,hogy el fogom rontani.DE nem szabad így gondolkodni!Legyél pozitív!Ha elkeserednél akkor se add fel,a cél legyen előtted és mondd magadnak,hogy én igenis képes vagyok ezt megcsinálni és jól fogok teljesíteni.

Én biosszal elég jól állok csak ismétlés és gyakorlás van hátra.De ettől jobban tartok.Kémiából még van hátra egy kis elmélet(szerves és szervetlen kémiából egyaránt+kísérletek átnézése),számolások megyegetnek.

PTE ÁOK a cél,második helyen a Pannon egyetem vegyészméröki szakját céloztam be.:)

2017. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segített, sokszor motivált hogy újra elolvastam, és most hogy túl vagyok a vizsgákon, úgy néz ki, fel is fognak venni. Köszönöm mégegyszer, tényleg 
2017. jún. 14. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Szuper vagy, kitartást a közepekhez, és megelőlegezem, hogy gratulálok. :)
2017. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:) gratulálok,soha sem szabad feladni és akkor megvan a cél!
2017. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok, leendő Évfolyamtárs! ;) És egy kalappal a közepekhez! :)
2017. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Bár ha jól látom a kérdés azoknak szól akik még nem érettségiztek bioszból és kémiából, azért én is szeretnék hozzászólni! Idén (májusban) érettségiztem mindkettőből emelt szinten, szóval tudok pár dolgot mondani róla!

Először is: Tanuljatok! Ne csak azért, hogy jól tudjátok az anyagot és magas százalékot érjetek el, hanem azért is, hogy ne izguljatok az érettségi miatt. Higgyétek el, nálam bevált! Sokkal könnyebb úgy odamenni írásbelire, pláne szóbelire, hogy biztos vagy magadban és nem fagysz le az első feladatnál ha nem feltétlenül tudod...

Másodszor: csináljátok meg a régebbi írásbeli feladatsorokat, legyen rutinotok!

Harmadszor: Ha valamit nem értetek, ne reméljétek hogy "nem lesz benne az írásbeliben, úgyhogy nem kell megtanulni sem". Szinte biztos, hogy bele fogtok futni szóbelin... :D

Szóval összességében véve, ha tanultatok rá tényleg, meg lesz az eredménye is az érettségin, nincs értelme izgulni sem, vagy ráparázni! :)

2017. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!