Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz az orvosi...

Mennyire nehéz az orvosi egyetem? Érdekes-e a tanagyag vagy inkább száraz?

Figyelt kérdés
Akik odajárnák mondhatnánák róla 1-2 dolgot..
2017. febr. 18. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Tőlem bármit kérdezhetsz privátban is, nagyon szívesen válaszolok bármire.

Én anno nem egyből tudtam jelentkezni, mert extra csórók voltunk.

(nyilván a többi egyetemhez képest nehezebb).

De ne vállalj mellette munkát, mert a tanulás rovására fog menni.

Ez tényleg EGÉSZ embert kíván.

NEM egy jog vagy hasonló, ahol megválaszthatod az óráid, meg van olyan nap, hogy ne menj be, meg 10 év alatt szépen csepegtetve kijárod az egyetemet.


Nálunk (SOTE) volt, hogy akár pénteken is 18-kor kezdődött egy előadás.


Sajnos ha az előadásokat ki is hagynád, akkor sem tudnál egy fél-1 napot kihagyni, mert a gyakorlatok és előadások folyamatosan egymás után jönnek, és tényleg nagyon egymásra épülnek.


Nem szárazak a tantárgyak, csak eleinte van 1-2 töltelék tantárgy.

Nem a magolás az első, inkább a logika a megértés.

2017. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én viszont pont fordítva látom, mint az első. Vannak érdekes dolgok nyilván, de nagyon sok ami nem. Másodévtől azért már érdekesebb.

Hangsúlyozom, személyes vélemény, de nekem nem okoz túl nagy örömöt megtanulni a nad+ képletét, vagy az agyidegek koponyai átlépési helyeit. És rengeteg a magolnivaló, anatómiát úgy kell megtanulnod, mint egy telefonkönyvet, de a többi tárgy is nagyrészt lexikális tudásra épül. Nem árt persze, ha mondjuk egy biokémiai reakcióban látod a logikát, de ugyanúgy szó szerint kell bemagolni, ez nem olyan, hogy majd a vizsgán kitalálod.

2017. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Az orvosi nehéz a tananyag mennyisége miatt.Egyetlen szakon sincs nagyobb ismeretanyag amit orvosin be kell vágni.Nyílván vannak érdekes meg kevésbé érdekes tárgyak is.
2017. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a péntek 18 órai előadás azért érdekes.. Kötelező tárgy előadása vagy fakultatív/elektív óra? Azért nem mindegy, hogy magadnak vettél fel egy órát kreditért este hatra, vagy kötelező tárgyról van szó. Amúgy nem értem a SOTE kiemelését, a kérdező az orvosi egyetemekre gondolt (nyilván mind a 4-re általában, ha nem nevezett meg külön egyet, mert ő is tudja, hogy egy színvonalon vannak). Érdekes, hogy a SOTE-sok nagy része mindig hozzátoldja valahova, hogy ez a SOTE ám. Na mindegy. Bár a kommentjével van egy-két gond.. "Nem szárazak a tantárgyak, csak eleinte van 1-2 töltelék tantárgy.

Nem a magolás az első, inkább a logika a megértés." Mi? :D Jártál te már orvosi közelében? Igen, biokémiához, élettanhoz, sejtbiológiához kell a logika, hogy megértsd, de az első két év nagyrészt a magolásról szól. Anatómia, szövettan, fejlődéstan, biokémiai egyenletek, élettani határértékek...stbstb Azért az enyhén szólva hazugság, hogy nem száraz az anyag.

2017. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Debrecenben is vannak este 6-tól kezdődő kötelező tárgy, illetve volt hogy este fél 9-től írtunk Zh-t!)


Nehéznek nehéz, első kétévre azt mondhatom, hogy több a száraz, unalmas, mint az érdekes tárgy. Eddig körülbelül az anatómiára és élettanra tudtam azt mondani, hogy érdekelt. 3. évtől jönnek a jó tárgyak.

Brutális mennyiségű a tananyag, egy egy szigorlatra több ezer oldal, nem könnyen érthető anyag is kellhet. Viszont megéri, mert egy szép szakma. Ami kell hozzá, az szorgalom és hivatástudat. Akkor nem lehet túl nagy baj.

2017. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Azért írtam a SOTE-t, mert arról tudok írni.

Mivel a többihez semmi közöm, így nem írhatom, hogy mindenhol ugyanígy van minden.

(bocsi, ha felvágásnak tűnt, nem annak szántam)


Pl.


Ugye nálunk volt az első meg a második évfolyam fél.

Sokaktól hallottam előtte, hogy jaj nehogy az első évfolyamfélbe kerülj, mert az nehezebb.

Annyit gondoltam rá, hogy oda kerültem.

De nem éreztem nehezebbnek.

Sőt, volt amiben még örültem is hogy oda kerültem.

(nem tudom, hogy a többi egyetemen is van ilyen szét választás)


Próbáltam az anatómiát magolni, de amit 2 óra alatt megtanultam azt 3 perc alatt elfelejtettem.

Igenis van benne logika. Sokat segít ha pár dolgot kiszótározol, de ne mindent, mert arra nem lesz idő.

Próbálj minél több időt az anatómiai múzeumba tölteni.



A többi tantárgy sem csak száraz és csak magolós.


Nyilván vannak olyan tantárgyak amit az ember a háta közepére sem kíván, de ha a többség ilyen, akkor nem kell ilyen szakra menni.


Én is utáltam egy csomó tantárgyat.

A latint azt mindennél jobban. A szavakkal nem volt gond, csak a nyelvtannal.

(meg a tanárnő aki tartotta az órákat, az annyira mániákus volt vagy nem is tudom hogy írjam, hogy csak na)

A biokémia sem volt a kedvencem, mint ahogy a genetika sem. De talán a pálmát a farmakológia viszi.


Ami mindennél jobban érdekelt az a patológia és az igazságügyi orvostan.


Valaki írta, hogy péntek délután biztos csak választott tantárgyam volt.

Igen, de mivel csak úgy tudtam összehozni, be kellett járnom.


És tök idegesítő volt, hogy még egy fél szabad napom sem volt, addig a jogra járó barátnőmnek a péntek szinte mindig az volt.


Ja, egyébként azért is tartottak ilyen későig az órák, mert nem 1 épületen belül volt minden, hanem egyfolytában jönni-menni kellett attól függően, hogy milyen órára mentünk.


Pl. Nagyvárad tér, aztán a következő óra Tűzoltó utca, a tesi az a Zágrábi úton volt, de az nincs sűrűn és nincs minden évben, viszont tényleg szigorúan veszik, késni sem szabad.

2017. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!