Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Honnan szerezzek motivációt?

Honnan szerezzek motivációt?

Figyelt kérdés

Sosem szerettem az egyetemet, hihetetlen, hogy végre végzős vagyok. Március első két hetében lesz 4 pótvizsgám, de motivációm az semmi... főleg a tananyag unalmassága és mennyisége riaszt el. Tegnap megtudtam, hogy plusz egy tárgyam hiányzik, meg két kérelmet is feleslegesen nyújtottam be, ugrott 12 ezer forintom. Aztán láttam, hogy árulnak egyesek kidolgozott jegyzeteket záróvizsgákra. 9 zv tárgyra, egyenként 600-800 oldalas kidolgozottak, jogesetek benne sincsenek... az élettől is elment a kedvem, pedig a záróvizsgáim őszre csúsznak. Egy normális hallgatóhoz képest mindig csak annyit tanultam, amennyit muszáj volt, szóval fogalmam sincs, hogyan vágjak majd bele a zv-kra való felkészülésbe.


Hogyan csinálnátok a helyemben?


2017. febr. 22. 09:47
 1/2 Lekri válasza:
Az nyomaszt, hogy tornyosulnak a problémák. Bontsd részekre és mindig csak a legközelebbire koncentrálj!
2017. márc. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csinálj olyat, amit szeretsz ;)

Ha sosem szeretted, ha unalmasnak tartod, amit tanulnod kellene ehhez a diplomához, akkor miért nem hagyod ott? Sosem késő egy rossz döntést megváltoztatni. Egy ismerősömnek már csak két vizsgája hiányzott, hogy elvégezze az orvosit. Otthagyta. Ennek már jóval több mint húsz éve... És boldog az illető.

Ha viszont tényleg el akarod végezni ezt az egyetemet, jó ötlet, amit az előző írt, hogy bontsd részekre. Készíts pontos időbeosztást, hogy mikor mit tanulsz meg, és ragaszkodj hozzá, bármi is jönne közbe. Ütemezz be szüneteket, "jutalmakat" is! Pl. 8 nap múlva kész leszek ezzel-és-ezzel az anyagrésszel, és akkor elmegyek moziba.

2017. márc. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!