Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van 80 ezer forinto...

Mi értelme van 80 ezer forintos albérletet kivenni egy huszadrangú egyetem büfészakja miatt?

Figyelt kérdés

Több ismerősőm leszólt/kinevetett már, amiért egy "igénytelen", 4 ágyas, közös fürdős, olcsó egyetemi koliban lakom.

Ők azzal jönnek, hogy kizárt számukra a kollégiumban lakás, de még szobát bérelni is kevés, nekik egy teljes lakás kell! Ès ilyen Eszterházy Egyetem mozgóképkultúra, Debreceni Egyetem földrajz/történelem vagy kommunikációtudomány szakra járnak...hát ezekkel a diplomákkal kb. ugyanott fognak tartani mint egy érettségivel, felesleges milliókat kidobni az ablakon és szegény szüleiket lehúzni, hitegetni...egyik ismerősöm pont nyáron végzett földrajz szakon, most összeszerelő egy gyárban minimálbèrért, teljesen megérte a sok kiadás.

Ezek az emberek miért nem látják át a saját hülyeségüket? Járjon egyetemre nyugodtan mindenki, de azért igazítsa a kiadásokat a várható eredményhez.


2017. márc. 3. 18:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Nem a várható eredményhez kell igazítani a kiadásokat, hanem a jelenlegi helyzetükhöz. Ha megengedhetik maguknak, akkor miért ne béreljenek ki saját lakást?
2017. márc. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Ha valakinek telikra tegye, en is egy igenyes gyerek vagyok, ense lennek kollis mondjuk. Aki mondjuk meg csak azert, mert 'meno' nem kollisnak lenni es eppen csak telik ra, na azt en is furcsalom. En is kommunikaciot tanulok es nem azert, hogy megeljek belol, mert tetszik. Igaz melette penzugyet is tanulok. De mindenkinek a maga dolga ki mit tanul szerintem !
2017. márc. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a te ismerősöd nem kapott munkát, attól még egy földrajz vagy történelemszak is lehet jó választás - annyi mindenen múlik: esetleges párhuzamos tanulmányok, meglévő és az egyetemen szerzett kapcsolatrendszer, szerencse stb.

Az azért elég irreális, hogy aki általad nem értékelt szakra jár, az húzza csak meg magát (csak azért, mert neked jó a koli)!

Igen, a koli LEHET nagyon jó, de ez koli és emberfüggő. Van, aki nem való koliba. (Amúgy a közös fürdőt én sem preferálnám hosszútávon, és 4 ember azért elég sok egy szobába - de ez megint szubjektív.)

Mindenkinek a maga dolga, hogy a lehetőségeihez mérten hogy oldja meg a lakhatását. Igen, valószínűleg a legtöbb embernek (a választott szaktól függetlenül) egy önálló lakás fenntartása luxus, de eközött és a 4 ágyas koli között még rengeteg lehetőség van.

2017. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 De egy jó példa sincs előtte, erről a szakról csak büfések, bolti eladók, gyári segédmunkások, gyorséttermesek, új szakot kezdők, külföldre vándorlók stb. kerültek ki. Amikor ő végzett, a 30 főből senki sem talált munkát a szakmában.
2017. márc. 3. 18:48
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Akkor nem igazan voltak szorgalmasak. Nem votak elhivatottak. Aki igazan jo, az kap megfelelo munkat.
2017. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem, gondolom a szülőknek se azt hazudják, hogy mérnöknek tanulnak, ha megteheti, miért kellene nyomorognia? Mindenko azt tanul, amit szeretne és azt csinál közben, amit szeretne, legalábbis olyan értelemben, hogy megbeszéli a szüleivel, és onnantól rendben van. Most ha otthonról van pénz, és belementek, hogy fizetik neki, amíg tanul (mint az egyetemisták egy komoly részénél), törjön ki zokogásban, hogy "de az én szakommal csak gyári munkásnak szoktak elmenni", és utasítsa el? Majd ha a saját lábára áll, látni fogja, hogy milyenek a lehetőségei, és az se a te dolgod lesz. Unalmas szorgalmi időszakod lehet, ha ezen pörögsz. :D
2017. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#6:Sok esetben az idős szülők nincsenek tisztában se azzal, hogy mit takar az adott szak pontosan, mivel foglalkozik, valamint mennyire keresett a munkaerőpiacon. A gyerek meg szépen elhúzza előttük a mézesmadzagot, hogy milyen hasznos dolgokat fog tanulni az egyetemen és milyen sokat fog majd keresni...holott ők is tudják, hogy szart se fognak érni vele, csak szeretnének még X évig lébecolni.
2017. márc. 3. 22:46
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
De annak sincs tulsok ertelme, hogy mindenki muszakis legyen. Akit nem erdekli es nem megy neki, de tanulni akar jobb, mint a semmi. Annak sincs tulsok ertelme, hogy valaki csak , azert megy epp mernokinfosnak, mert sokat keres. Ha nem erdeklni es nem a jo benne o se fogkapni semmilyen munkat. Ha kapis utalni fogja. Lehet, hogy csak lebecolas, de megis jobb mint otthon ulni. Aki meg 100.000 ft koruli osszeget fizet egy huszadrangu egyetem bufe szakja miatt, az lehet nem is a penzert tanul. De mindegy is !
2017. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Megint nem értem, miért csak a hasznos szakok érdekelnék az embereket és te honnan tudod pontosan, hogy mindenki másnak mi a motivációja, illetve hogy mit gondolnak a szülei? Lehet, hogy nem kell sok régész, főleg ide nem, de azért pocsék lenne, ha senki nem kutatná a civilizáció nyomait. Szóval érted, lehet, hogy valamiből nem kell tízezer ember, de attól, mert valami nem versenyképes, még lehet, hogy az illető jut vele valamire. Én pl tökre elmentem volna médiára vagy nederlandisztikára vagy szlavisztikára vagy magyarra vagy biológiára vagy vegyészetre vagy osztatlan tanárira vagy élelmiszermérnökire vagy jogra vagy közgazdaságra vagy pszichológiára, ha nem egy másik szak tetszett volna a legjobban, őszintén tudnám tanulni az összeset, eszem ágában sincs lébecolni, na ezek közül mégis mennyi a büfészak? :D
2017. márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kell régész is, de nem sok és telített a szakma.
2017. márc. 3. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!