Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kőbányai Szent Lászlósok!...

Kőbányai Szent Lászlósok! Szerintetek van esélyem? ( a többi lent)

Figyelt kérdés
Emelt matek-angol osztályba szeretnék menni, és az ottani számítás szerint 79,5 pontom van. Szerintetek mennyi esélyem van? És még annyi a kérdésem, de csak őszintén, hogy milyenek a nyelv és a matek tanárok a suliban? Vannak még cserediák programok, vagyis a 2017/18-as tanévben lesz e? Milyen szakkörök vannak? Van konditerem az iskolában? Vagy valamilyen sporttal kapcsolatos terem?

2017. márc. 5. 19:56
 1/1 edemmester ***** válasza:

Szia! :) Arra, hogy a matek-angol osztályba van-e esélyed, nem igazán tudok mit mondani, én informatika szakos vagyok. A többire viszont annál inkább :)


A nyelv és matek tanárok kínálata elég vegyes. NYelv terén szerintem elég jó a helyzet, eddig ahány angol és német tanárom volt, mindegyikkel elégedett voltam, és a helyettesítő tanárok is abszolút korrektek voltak, úgyhogy nyelv téren alapvetően jók a tapasztalataim a munkaközösséggel. A matek terén valamivel széthúzóbb a helyzet. Vannak nagyon kimagasló matek tanáraink, akik tényleg lelkiiemseretesen és odaadással csinálják amit csinálnak, azonban ha nincs mázlid, előfordul azért egy-két elég gázos alak, úgyhogy ott óvatosan. De ha nagyon nagy a gond (mint pl. az osztályom másik felénél volt), akkor igazgató úron és az osztályfőnökökön keresztül megoldható a tanárcsere, ilyen téren alapvetően korrektül működik az iskolavezetés.


Az iskolán belül szakkörök nem nagyon működnek, legalábbis tudásom szerint, leszámítva persze az OKTV felkészülést, és egyéb hasonlókat. Előadások viszont rendszeresen vannak az iskolánkban, mind természettudományos, mind művészeti témákban, amelyeket látogathatsz, illetve sok tanár szívesen foglalkozik órákon kívül a diákjaival, ha valami konkrét kérdésed van, vagy ha valamilyen téma érdekel.


Az épületünkben egy nagy tornacsarnok és egy kis tesiterem található, egész vállalható állapotú és felszereltségű szertárakkal, illetve van egy kis konditermünk, ami jelenleg épp felújítás alatt áll, kíváncsian várjuk hogy mit fognak kihozni belőle. Ezen felül van egy kis tükrös termünk. Délutánonként sokféle DSE foglalkozás is van (kosárlabda, gyeplabda, női szertorna, stb.), ezeken egy egész baráti DSE tagdíjért részt vehetsz.


Ha bármi további kérdésed van (vagy akár bárki másnak) a sulival kapcsolatban, akkor írj(atok) bátran, szívesen mesélek amiről csak tudok, vagy ha esetleg nem jártál bent a nyílt napon, de benéznél valamelyik délután, akkor szívesen körbemutogatom ami érdekel. És persze szorítok hogy felvegyenek :)

2017. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!