Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a történelem...

Mennyire nehéz a történelem szak levelezőn? Illetve milyen tantárgyak vannak egy töri szakon?

Figyelt kérdés
Tanár szeretnék lenni és emiatt érdekelne? Milyen másik szakot választották a töri mellé?

2017. márc. 6. 19:53
 1/1 anonim ***** válasza:
43%
Levelezőn nem tudom milyen lehet, én nappalis vagyok, de rengeteget kell olvasnod, beleértve jó kis száraz szakirodalmat, elején ókori szerzőktől. Első évben ókor van, év végén ebből szigorlat (ha tanárin vagy), ezen kívül rengeteg alapozó és bevezetés a... xy-ba nevezetű tárgy. A sima töri BA-n van 3 félév latin, amin ha jó a tanár, akár még meg is szereted a tárgyat, de ha nem akkor lehet bukó, itt tényleg sok múlik a tanuláson plusz rendszeres megértésen. Tanárin szerintem érdemesebb megcsinálni a töri szakot mondjuk egy nyelvvel, vagy akármi mással, mert a sima BA megszerzéséhez is melózik vele az ember, mégsem tud elhelyezkedni vele sehol szerintem. Tanárival meg nem muszáj tanítani utána.
2017. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!