Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Egyetem karon...

Debreceni Egyetem karon belüli szakváltás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A Debreceni Egyetemem vagyok elsőéves angol-magyar osztatlan tanári hallgató, jelenleg passzív félévvel. Az érdekelne engem, hogy a bölcsészettudományi karon belül hogyan tudnék szakváltást kezdeményezni? Erről a szakomról szeretnék átjelentkezni szabad bölcsészet szakra. 347 pontom van, a tavalyi minimum ponthatár 335 pont volt. Ha az idei ponthatár nem haladja meg az én keretemet, akkor milyen módon lehetne ezt kivitelezni? Nem igazán jött be ez a szak, és időközben rájöttem, hogy tanár sem szeretnék lenni. A szabad bölcsészet szakon belül egy-két szakirány sokkal jobban érdekelne. Aki esetleg volt hasonló cipőben, el tudna látni néhány tanáccsal? Az újrajelentkezésről lecsúsztam, viszont amint látjátok, csupán karon belül szeretnék mozogni, és nem olyan szakra vágyom, ami meghaladja x ponttal az én pontjaimat. A szakot becsmérlő hozzászólok kíméljenek, olyan emberek válaszait várom, aki tud valami kézzel fogható tanácsot adni. Válaszotokat előre is megköszönöm! :)

2017. márc. 8. 11:43
 1/3 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Sajnos nem DE, viszont nálunk a PTE-MIK-en hallottam ilyen lehetőséget, ahhoz annyi volt a kritérium, hogy rendelkezned kellett 2 aktív félévvel és 60 kredit teljesítéssel. Ajánlom érdeklődj a tanulmányi osztályon esetleg a szakfelelősnél, hátha tudnak segíteni.
2017. márc. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem lehetséges. Mivel angol-magyar képzésen veszek részt, csak magyar és angol BA képzésre mehetnék át. Teljes szakváltásra nincs lehetőségem.
2017. márc. 8. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Jövőre újra

jelentkezel

2018. szept. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!