Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti hogy csitítanátok el egy...

Ti hogy csitítanátok el egy osztályt?

Figyelt kérdés
Középiskolában egész osztályos osztályt például.

2017. márc. 15. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán értem, hogy itt egy "osztálylázadásról" vagy csak szimplán egy cserfes osztályról van-e szó. Utóbbi esetben szerintem hatásos a "Szaktanári mindenkinek!" vagy a "Csengetés után még 5 percig bent maradunk!" fenyegetőzés. (Persze ha tényleg nem lehet lehalkítani az osztályt, akkor nem csak fenyegetőznék vele, hanem be is tartanám.)

Esetleg, ha látnám, hogy senki nem figyel, akkor egyszerűen leülnék és nem adnám le az anyagot. Óra végén pedig megmondanám, hogy következő órán dolgozatot íratok, tanulják meg a tankönyvből egyedül.

Vagy kihívnék gyorsan valakit felelni/röpdolgozatot íratnék az egész osztállyal (az előző órai anyagból).

Most ennyi jutott eszembe.

(Amúgy nem vagyok tanár.)

2017. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egy tanárnak van tekintélye, akkor elég csak belépnie, hogy a gyerekek a helyükre üljenek.

Nem kell vasszigor, kiabálás, igazgatóival való fenyegetés, de amikor valaki túlzásba esik akkor érdemes kicsit élesebb hangnemre váltani, hogy "Tóth Benedek, mégis ezt, hogy gondolod ezt?". Nem szabad túl ragozni, elég egy mondat. Magabiztosság a kulcsa.

Amúgy ha jófej vagy, nyitott de közben következetes is, a gyerekek megfognak szeretni. Érdemes meghúzni már az elején a határokat (pld. néha közbeszólni oké, de ordibálni már nem).

Amúgy észrevettem, még középsuliban, hogy amikor egy tanár kreatívan, sok csoportmunkával, érdekes órákat tartott, senki nem akart hangoskodni, hanem inkább figyeltük őt.

2017. márc. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!