Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett munka?

Egyetem mellett munka?

Figyelt kérdés

Lehetséges a kettőt egyymás mellett csinálni?

Személyes tapasztalatokat várok.

Köszi.



2017. márc. 17. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
van egyetem ami mellett lehet és van ami mellett nem.
2017. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ igazából. Milyen szakon vagy, hányadik éved ez már milyen munkalehetőségek vannak, mennyire van más elfoglaltságod...

Személyes tapasztalat: első szemeszterben én nem dolgoztam, először bele akartam rázódni az egyetemi életbe. Második szemeszterben heti 3-4 napokat dolgoztam, 8 órában gyárban és mivel műszakhoz voltam kötve elég sokat lógtam hogy inkább pénzt keressek, de végül nagyon sok tárgyat buktam ezzel.

Harmadik szemeszterben szorgalmi időszakban pénztárban dolgoztam ez már rugalmas volt szerencsére, ha laza hét volt és nem kellett éppen Zh-ra tanulnom 8-12 órákat is vállaltam úgy hogy ne kelljen ezért lógnom, illetve szombat éjjel vagy vasárnap árufeltöltésen is voltam, mert jobban fizetett. Aztán a szorgalmi időszak vége fele csak 1-2 alkalommal mentem 4-6 órákat, majd a vizsgaidőszakot letudtam talán 3 hét alatt akkor utána volt 3 hét szünet akkor végig mentem 8-12 órát délutánonként. Ez a megoldás volt a legjobb, mert pénzem is volt meg a tanultam is rendesen, sokkal könnyebb volt így hogy rugalmas volt a munka. 4. szemeszterben nagyon sok órám volt a 2. szemeszter miatt akkor heti 4-6 órát mentem csak pénztárba a szorg. időszakban meg a vizsgaidőszak alatt nem dolgoztam. 5-6. szemeszterben megy egy gyárban dolgoztam/dolgozom, heti 20 órát kell minimum vállalni annyi a kikötés hogy hétköznap 6-18 között kell ennyit dolgozni. Irodai munka, de feltétele volt min. 2 lezárt félév gazdasági szakon (gazdinfós vagyok).


Kicsit hosszú, de nekem ez a tapasztalatom. Ne vállalj túl sokat, nem éri meg ezért csúszni, meg jobb a rugalmas munkaidő mint amikor műszakhoz vagy kötve.

2017. márc. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Siettem de újraolvastam :) 4 szemeszterben a szorgalmi időszak vége fele nem dolgoztam már (utolsó 3-4 hétben)
2017. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Kezdetekben én semmiképp sem ajánlom. Azonban utolsó 1-2 évben mindenképpen érdemes szakmai gyakorlati helyet keresni. Szerzel egy kis rutint, és tapasztalattal lépsz ki a munkaerő piacra.


(1-1 nap diákmunka kiegészítésként persze bármikor beleférhet)

2017. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha szabad megkérdeznem, ti milyen szakra jártok?

2017. márc. 18. 16:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatikus (gazdinfó) szakon vagyok
2017. márc. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!