Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki az Állator...

Van itt valaki, aki az Állatorvostudományi Egyetemre jár?

Figyelt kérdés
Mesélne nekem magáról az egyetemről..? hogy milyen nehéz, a 11 fél év után van-e még valami, hogy érzi ott magát, milyen nehéz volt bekerülni, azt kapta-e amire számított..?

2017. márc. 25. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

1. a nehézségét számomra ezek adják:

- egyes gyakorlatok (van, amikor elég kevés a gyakorlat, gyorsan rá kell, hogy álljon a szemed, és vannak dolgok, amiket otthon ugye nemigen gyakorolhatsz:S)

- az egyes tárgyak egymásra épülései elég szövevényesek (amit sokszor indokolatlannak érzek), könnyen meg lehet csúszni, ami komoly következményekkel járhat

- sok órára be kell járni, és sokszor nem túl "hallgatóbarát" az órarend:S, ami sokszor az egyéni tanulás rovására megy

- de maga a tananyag szerintem teljesen a "korrekten megtanulható" kategória (nyilván vannak tárgyak, amiket muszáj folyamatosan tanulni)


2. A 11. félév után megkapod a diplomád, után kell pár év gyakorlat, és utána jelentkezhetsz 2 éves szakállatorvosi levelező képzésre.


3. A hallgatói közösség egészen kiemelkedően jó:)) Másrészről a tanárok felől sokszor azt érzem, mintha nem jöttem volna el a gimiből:S - sok dolog központilag el van döntve, kevés dologban dönthetsz szabadon (pl. az órarend adott, nem állíthatod össze magad), sokszor úgy érzem, az anyagot elég "szájbarágósan" adják le (és szerintem rengeteg az ismétlés is, persze, az ismétlés hasznos és szükséges, de néha túl soknak érzem), szerintem nagyobb teret kellene adni az egyéni tanulásnak, de ugye sokszor ott a katalógus:( akkor is, ha egyénileg hatékonyabb lenne a tanulás.


4. Tavaly volt a legmagasabb a ponthatár, 426 pont. Hogy ezt ki hogy értékeli, az nagyon szubjektív. Szerintem nem különösebben nehéz bekerülni, ha elszánod rá magad, hogy ezt akarod és lelkiismeretesen felkészülsz az érettségikre (ugye emelt kell biológiából és kémiából)


5. Nagyjából azt kaptam, amire számítottam. De igazából mindegy is: ha az ember állatorvos akar lenni (és én az akarok), és nem akar elmenni Bécsig, akkor ez az egyetlen lehetőség. Mint mondtam, alapvetően jól érzem magam, de ha nem így lenne, a cél érdekében akkor is maradnék.

2017. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!