Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia szakra biológia...

Pszichológia szakra biológia mellé milyen tantárgyak közül lehet választani?

Figyelt kérdés

Most állok a faktválasztás előtt és nem tudom pontosan a követelményeket, csak annyit, hogy mindenképp ezzel szeretnék foglalkozni. Sőt, ha valaki esetleg pszichológiát tanul, akkor az tudna írni arról, hogy milyen a suli, a követelmények.

Köszönöm!


2017. márc. 26. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

ez egyetem fuggo.


nekem pl Deutschlandban emelt matekot, emelt torit, nyelvvizsgat es emelt literaturt ( nemet irodalom) fognak kerni.


altalaban magyar, biosz, tortenelem, angol/nemet. regebben ketto emelt kellett, most nem tudom mennyi.


szerintem menj emelt magyarra+ emelt torire, mert azt regebben is mindig kertek es vsn is benne pszichologia es bioszra.

2017. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
de megnezheted az egyetemek felveteli kovetelmenyeit a felvi.hu-n.
2017. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Felvi.hu-n MINDEN fent van.

És Magyarországon nem egyetemfüggő, hogy mit fogadnak el ezen a szakon.

kettőt kell választani: biológia v. magyar nyelv és irodalom v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(52) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)


Side note: NEM ajánlom az emelt magyart semmiképpen sem. És amint látod a biológia érettségi sem kötelező.

2017. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A biosz mellé amit csak akarsz a felvételi tárgyak közül. Nem pszichológiára jelentkeztem, de a családomban többen ezzel foglalkoznak + régebben sokat nézegettem a régi tankönyveiket, és biosz faktos voltam, nekem az a tök személyes benyomásom, hogy a biosz ad egy alapot és egy nézőpontot a pszichológiához, ami tök hasznos, ráadásul az emelt biosz relatív nem nehéz. Ha nem megy olyan szinten, akkor viszont nem muszáj felvételizned belőle, úgyis az a lényeg, hogy felvegyenek after all, de azzal, hogy biosz faktra bemész, csak segíthetsz magadon. Szerintem a nyelvi érettségire érdemes ráedzeni még, ezekben sokkal többen szoktak magas százalékot elérni, mint töriben vagy magyarban, de ha az utóbbi kettő közül valamit
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szóval valamit esélyesebbnek látsz, akkor arra menj, és hajrá. :D
2017. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp arra gondoltam, hogy biosz lesz az egyik, mivel szeretem és értem is, viszont akkor a második a francia lesz, mert ebben az évben leteszem az angol középfokot (vagy nekiugrok a felsőfoknak) és akkor már csak jól kell érettségizni. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2017. márc. 26. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? (#3 vagyok)

Az én válaszom a legpontosabb...

2017. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem, én felpontoztalak.
2017. márc. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#3-as én felpontoztalak mert segített..
2017. márc. 27. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!