Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen hogy néz ki...

Orvosi egyetemen hogy néz ki a boncolás?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemre készülök és tudom, hogy valószínűleg messze nem ez a legnehezebb része az oktatásnak és akármennyire is röhejesen hangzik borzalmas a kézügyességem. Specializáció előtt, az első években (gondolom ez egyetemfüggő is) hogy néz ki a boncolás? Csak végig kell nézni, esetleg egy-egy szervet felboncolni? Önállóan, esetleg ez egy csoportos feladat?

2017. márc. 31. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapsz 2db régiót amiért te felelsz, egy félévig kell ezt boncolnod önállóan, de ha valahol elakadsz segíthetnek a csoporttársaid vagy az oktató, nem olyan nehéz mint ahogy hangzik, szerintem olyan nagy kézügyesség azért ehhez még nem kell, csak figyelned kell hogy a nagyon fontos részeket ne vágd ki, nálunk ez egy elektív, azaz nem kötelező tantárgy, de persze azért ajánlott felvenni, mert érdekes :)
2017. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben közel sem így néz ki, ahogy előző leírta.


Nálunk körülbelül 20 fős csoportok vannak, körülbelül 4 csoportra jut 3 tartósított tetem (2 külföldi és 2 magyar csoportnak). Sajnos ez így sok ember, de hát nagyon kevés holttestet ajánlanak fel tudományos célokra. Na szóval, amikor órád van, leadják az anyagot a boncteremben (ilyenkor jegyzetelni szoktunk), aztán az utolsó 1 órában kibontjuk a tetemeket és vagy az oktató elmutogatja az egyik tetemen az aktuális dolgokat vagy hoznak be már kész preparátumokat. Ezután mindenki kesztyűt húz és folytatja a tetem kipreparálását, ahol az éppen tart. (Tehát nem feltétlenül pont azt, ami éppen az anyag volt, lehet hogy régebbi régió nincs teljesen még kész.) Óvatosan kell vagdosni, nehogy egy fontos kis eret vagy ideget kivágjál :) A lényeg hogy a demonstráció idejére mind a 3 tetem ki legyen teljesen preparálva, hogy lehessen rajtuk vizsgázni.


Önállóan/kiscsoportosan is van lehetőség boncolni, szabadon választható kurzus keretében (Plasztináció), ekkor 1 vagy 2 ember kap közösen egy régiót, és azt kell a félév végére teljesen kipreparálni. A jobbakat kiállítják, illetve az általam már említett preparátumok innen származnak, így tehát a következő évfolyamok azon tanulhatnak akár.

2017. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk Szegeden a kötelező anatómia tantárgy keretén belül nincs boncolás

azt hiszem kötelezően választható az a kurzus később, aminek része a boncolás is

2017. ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk Pesten úgy néz ki hogy anatómia gyakorlaton boncolunk. Ez úgy megy általában, hogy fel csoport (kb 8 ember) boncol a tetemen, azt a régiót amit éppen tanulunk, a csoport másik felének pedig a gyakvez magyaráz. 2 csoport használ egy tetemet, valamint első félévben minden csoportnak van külön egy levágott karja és lába. A boncolás nem nehéz, csak nézd at részletesen, hogy melyik részét fogod boncolni és abból a részből nagyon készülj fel (ér, ideg képletek) és akkor biztos nem vagsz at semmit. Meg a gyakvez is mindig segít, ha kérdésed van :)
2017. ápr. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!