Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi egyetemen milyen...

Orvosi egyetemen milyen patológiából egy bonctermi gyakorlat? Hogyan zajlik az egész?

Figyelt kérdés
Például a szövettani vizsgálat milyen? Felboncolt holttest beteg szerveinek szöveti struktúráját kell megfigyelni szemmel, szemmel is látható elváltozásokat kell megfigyelni, vagy a szövettani vizsgálat mikroszkópos vizsgálatot takar? Látnak egyáltalán a hallgatók felboncolt tetemet, illetve boncolást, vagy csak anatómia gyakorlaton látnak? Ha látnak boncolást, akkor a holttestet előttük boncolják fel, vagy már készen fel van boncolva és elő van készítve a tanulmányozásra, amikor belépnek a hallgatók a boncterembe? Tudom, hogy sok kérdést tettem fel, de kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan zajlik. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 24. 02:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk (SZOTE) így nézett ki a patológia gyakorlat:

1. Bonctermi gyakorlat: Értelemszerűen a boncteremben zajlott, ahol általában már a holttestből kiszedett szerveket "kaptuk meg" egy tálcán, de általában láttuk a holttestet is. Na meg a boncteremben se csak egy boncasztal van, így amíg az egyiknél néztük a szerveket, sokszor a másiknál éppen boncolt valakit a boncmester.

Ezen a gyakorlaton a szervek makroszkópos elváltozásait tanulmányoztuk.


2. Szövettani gyakorlat: Metszeteket néztünk mikroszkóppal. Az oktató mikroszkópja össze volt kötve egy monitorral, így azt egy nagy kivetítőn láttuk, amit az oktató mutogatott.


3. Szeminárium: A boncterem mellett (üveggel elválasztva) volt egy terem, így láthattuk közben azt, ami a boncteremben zajlott. Az oktató vagy bement a boncterembe és az üvegen keresztül mutogatta a dolgokat, vagy pedig hozott be preparátumokat, és azokat nézegettük.

2014. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! :) minden benne van, amit szerettem volna tudni :)
2014. júl. 24. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!