Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lesz a tanárból pedagógus?

Hogyan lesz a tanárból pedagógus?

Figyelt kérdés

1996-ban tanár szakra jelentkeztünk egy vidéki egyetemre, aztán 5 éven át tanár szakra jártunk, végül tanár szakos diplomát kaptunk, ünnepélyes keretek között tanárrá avattak bennünket az egyetem aulájában.


Ezzel szemben amióta elkezdtünk dolgozni mégis pedagógusnak neveznek minket, pedagógus igazolványt kaptunk, pedagógusnapon kapunk virágot, a pedagógusok szakszervezetébe kellett belépnünk, a diákokat a pedagógiai szaktanácsadóba küldjük.


Nem szabálytalanság ez az egyetemek részéről, hogy a pedagógus szakokat tanár szakként hirdetik meg? Ha a CEU Közép Európai Egyetemet egy aprócska szabálytalanság miatt be lehet zárni, akkor ezt miért nem lehet leverni az összes magyar egyetemen? Ez nem ahoz hasonló mint a tej és a tejitalok esete?



2017. ápr. 3. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanár/pedagógus létedre elég pihentagyú és buta is vagy. Remélem kamu kérdés.

A pedagógus egy gyüjtő név ugy mint a rovar.

Minden tanár pedagógus de nem minden pedagógus tanár.

Pedagógusnak nevezik a tanítókat,óvónőket,docenseket rektorokat.

2017. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1, a docens és a rektor nem pedagógus. Aki felnőtteket oktat, arra ezt nem mondjuk.
2017. ápr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kamu kérdés egyáltalán, nagy reményekkel indultunk az egyetemre a tanár szakra jelentkezve, leküzdvén az akadályokat mégis csak egy megtűrt, majdhogynem megvetett, és kiágett pedagógus lett belőlünk.

Középiskolában is akadnak "felnőtt", 18 életévüket betöltött diákok, nekik már nyilván nem pedagógusra van szükség.

2017. ápr. 3. 19:05
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

Értem én, és igazad is van.


Inkább arra gondolj, és örülj neki, hogy a gyerekek, a diákok nem hívnak pedagógusnak, hanem tanárnőnek, tanár néninek vagy tanító néninek. Az a lényeg, az számít, azért mentél tanár szakra, nem? A tanítványok miatt, igaz?


Mellesleg a CEU más tészta, még papíron sem aprócska a szabálytalanság, ami mögötte van. Még csak nem is egyetem, ha nagyon erőltetjük, talán továbbképző intézet.

2017. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdező; mi az az aprócska szabálytalanság szerinted.
2017. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!