Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Több mint 150 óra hianyzasom...

Több mint 150 óra hianyzasom van. Nem kedvelnek se a tanarok, se az osztalytarsaim. Help?

Figyelt kérdés
Sziasztok szóval az a helyzet, hogy regeteget hiányzok. Rosszul vagyok az iskolaban, először meg csak fejfajas es gyomorgörcs volt. Mostmar szinte mindig beteg vagyok. Alig birom ki egy napot az iskalaban, szinte rettegek bemenni. De ez nem lógás. Az egyik legjobb tanuló vagyok. Ezért nemis magával az iskolával van bajom. Az osztalytarsaim es tanárok se szeretnek. Pedig sose artottam senkinek. Elegem van. Ketségbe vagyok esve. Mit tegyek?

2017. ápr. 3. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne felkeresni először az iskolapszichológust (ha van), vagy ha nincs, akkor "külsős" szakemberrel beszélni. Nem kell tőle félni, lehet valami lappang benned, amin tudna segíteni.
2017. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ez egy kemény, de megoldható probléma, ha teszel azért, hogy jobb legyen, egy idő után meg lesz az eredménye hidd el. Egy időben nekem is folyton hányingerem volt és rosszul éreztem magam a suliban, bár nem az emberek, hanem a teljesítménykényszer miatt. Tudom, ez nem ugyanaz, de a tünetek hasonlóak, így a megoldása is. Én először magamban tartottam ezt a problémát, ami felemésztett, így gondolataidat mindenképpen beszéld még valakivel, akiben bízol! (Szüleiddel, ha olyan a kapcsolatod velük, különtanárral, edzővel, külsős barátoddal.) Ezek után feltétlenül èrdemes elmenned egy szakemberhez.DE! Nagyon fontos, hogy a pszichológusoddal őszintén és szívesen beszélgess, érezhető legyen a bizalom. Ha ez nincs meg, feltétlenül keress egy másik szakembert, mert különben semmit se ér az egész. Az iskolapszichológus is jó ötlet, hiszen ő az ilyen fajta problémákra van specializálódva, de ha nem válik be, rengeteg jó szakembert lehet találni. (Nyugodtan írhatsz privátban, szívesen segítek barmivel kapcsolatban.) A pszichológus segíteni fog legyőzni a folyamatos idegességet és együtt felfedhetetitek azokat a problémákat, amik miatt úgy érzed, senki nem szeret. Ha egy jó idő elteltével (ismétlem ez egy hosszú folyamat!), se érzel változást semmivel kapcsolatban, talán érdemes lenne elgindolkodnod az iskolaváltáson. Mert a saját boldogságod a legfontosabb, csak úgy tudsz másoknak is örömet szerezni, ha rendben vagy magaddal. :)

Légy kitartó és erős, remélem hamarosan minden rendbe jön! :))

2017. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik iskolaba jarsz?
2017. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Martin, te vagy az? :O
2017. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!