Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 232 igazolt orai hianyzasom...

232 igazolt orai hianyzasom van. Lelki problemaim vannak. Magantanulo lehetek erre a par honapra? Osztalytarsaim miatt vagyok lelki beteg.

Figyelt kérdés
S.o.s
2015. márc. 7. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem hiszem engednének. Amúgy is pszichológusi vélemény, szülői kérelem alapos indokkal, ez kell hozzá. Na meg igazgatói beleegyezés. Félév után ritka hogy engednék... De viszont súlyos bajok lehetnek a hiányzásaidból hiába igazolt! (Orvost kérdőre vonhatják, családi megvonás stb)
2015. márc. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ilyen számnál évet szoktak ismételtetni, vagy az összes tárgyból le kell vizsgáznod, mert a jegyeid nem elegek, hogy lezárjanak..
2015. márc. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
250 hiányzás után osztályzó vizsga szóval evvel vigyázz
2015. márc. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy gyerek 300 fölött volt jócskán. Még az év végén magántanuló lett, osztályozózott, és azóta félévente jön osztályozózni. Szal nem lehetetlen, ha van orvosi indok, akkor nem fog az igazgató szemétkedni. Asszed érdekli? Hányadikos vagy?!
2015. márc. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdemesebb lett volna előbb lépni, ha az osztálytársaid miatt vagy lelki beteg. Konkrétan mi a baj, terrorizálnak, bántanak, piszkálnak? Mennyi idős vagy, mióta folyik ez?
2015. márc. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ezt találtam a neten:


Magántanuló bárki lehet – ez törvényben rögzített jog. Az esetek jelentős részében azonban nem a diákok döntenek úgy, hogy az iskola helyett otthon akarnak felkészülni a vizsgákra, hanem szakvélemény alapján kénytelenek magántanulóként folytatni a tanulmányaikat. Erre általában a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók esetében kerül sor, de a súlyos beteg közép- és általános iskolások is rendszerint otthon tanulnak. Világszerte egyre népszerűbb az otthoni tanulás.

A szülő kérelme alapján az intézményvezető dönt, de ha úgy látja, hogy a magántanulói státusz tanulmányi szempontból hátrányos helyzetbe hozná a diákot, szakvéleményt kér a lakóhely szerint illetékes gyermekjóléti szolgálattól. Amennyiben akár a gyermekjóléti szolgálat, akár a gyámhatóság, akár maga az igazgató úgy értékeli a helyzetet, hogy ennek a veszélye fennáll, a lakóhely szerint illetékes jegyző dönt. Magántanulóként is lehet teljesíteni a tankötelezettséget.


Remélem ez segített. De ha rám hallgatsz, év végén vizsgázz le, mert ennyi hiányzás után, vizsga nélkül évet kell ismételned. Aztán menj át egy másik iskolába, keressenek neked egy olyan osztályt, ahol normális gyerekek vannak, mert a depressziód még súlyosabb lesz, ha magántanuló leszel. Iskolai, osztályi közösség kell! Barátok is kellenek! Ha nem vagy súlyos beteg, akkor ne tedd azzá magad.

Én is rettenetes osztályba jártam, engem is kikészítettek, évetismételtem miattuk, de hiába könyörögtem Anyunak, nem engedte, hogy máshová menjek. Utána még 4 évig szenvedtem, folyamatosan öngyilkos akartam lenni. De aztán vége lett! Tudom milyen érzés ha bántanak, megaláznak, azt hittem belehalok. Nagyon durva sebeket hagytak bennem, ez a mai napig kihat a kapcsolataimra az emberekkel, sőt, a párkapcsolataimra is.

Nagyon fontos, kik vesznek körül és hogyan bánnak veled, főleg ilyen fiatalon. Meghatározó!

De magántanuló ne legyél, csak keress egy jobb társaságot. Én 8 évig az általános iskolában úgy éreztem magam, mintha otthon lennék, szerettek: a tanárok, az osztálytársak... sokan a középiskolában, gimiben depressziósak lettek, mert rossz osztályközösségbe kerültek át. Köztük én is! Ez nem a te hibád. Ez a felnőtteknél is előfordul.

2015. márc. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

9.es vagyok. Általánosba 4,5 volt az átlagom. Ebben az iskolában 3.2félévkor és olyan szemét a matek tanárom hogy az egész csoportot megbuktatta félévkor. De az igazgatónő nem csinál semmit, hiába irtunk kérvényt hogy szeretnénk másik matektanárt. Elutasította. Ez követően egy-két osztálytársam elkezdett piszkálni/szekálni egy olyan fiús dolog ami hazugság az egész.

Még is az egész osztály nekik hisz és mindenkinek megváltozott rólam a véleménye. A suli előtt se voltam olyan nagyon jól lelkileg mivel vannak dolgok amik nagyon megviseltek ez alatt a 2 év alatt. Ez meg hab lett a tortán.

Nekem van egy olyan osztálytársam aki tuti hogy átlépte már a 250 órát mivel folyamatosan otthon van. Nincs olyan hét hogy ne hiányozna. De neki csak tesiből mondták hogy osztályozó vizsgát kell tennie. A többi tantárgyból nem.

De nagyon sok helyen olvastam hogy magántanuló bárki lehet. Csak egy kérvény kell.

2015. márc. 8. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Kitalálom, a fiús dolog vagy valami intim szekálás, vagy pedig lemelegeztek.
2015. márc. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Szal ez nem jött be ;)
2015. márc. 8. 14:17
 10/11 anonim ***** válasza:
És melyik/milyen iskolába jársz?
2015. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!