Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek mi a véleménye a mai...

Kinek mi a véleménye a mai iskolarendszerről és a gyerekek túlterheléséről?

Figyelt kérdés
Szülőként azt gondolom elég erősen lehetetlenséget vállalnak a gyermekeinktől. Egy 18 éves 11.-es lányom van, akinek a tanítás minden reggel 7:15-kor kezdődik és általában 15:30-kor(!!!) ér haza. Ezután még tanuljon, és készüljön fel a másnapra. Saját tapasztalatból mondom (és gondolom, hogy nem csak a magam nevében beszélhetek), hogy 8 óra munka után nekem sincs kedvem semmit sem csinálni, csak pihenni, kikapcsolódni, és a családommal lenni. A gyerekek is erre vágynak, ehelyett ők még tanuljanak akár este 8-ig, de reggel ismét frissen és üdén üljön be negyed 8-kor az iskolapadba. Felháborító!! A mi időnkben ilyen nem volt!!!!
2017. ápr. 3. 19:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis lehetetlenséget várnak.
2017. ápr. 3. 19:55
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, hogy a te idődben másként volt, de tíz éve, amikor én kezdtem gimnáziumba járni, ugyanígy volt és nem haltunk bele. Éjfélekig tanultunk, hatkor keltünk. Nem élveztük, de jó egyetemre akartunk bejutni. Ja, egyetem, akkor üzenem a családodnak, hogy ha a lányod tovább tanul, akkor a gimnáziumot laza, pihentető szabadidős tevékenységnek fogja érezni az egyetemhez képest.
2017. ápr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
En is 7.15re jártam suliba. Tuleltem.. S gondold el,nálunk volt aki pomazrol godollorol ivancsarol,erdrol jart be. Kelenfoldon volt a suli. Volt vecsesi,vasadi is... Most gondold el,ha 8kor kezdene... Tartana 4ig,hazaer 5re,aztan tanuljon .... Tanulni mindenhol kell,akár negyed 8kor,akár 9kor kezdődik a suli.(gyakorlati napon volt 7 vagy 9es kezdés...,).ėn 10ig tanultam,akkor fürdés es reggel 6kor keltem.en szerencsés voltam mert pesti voltam,de gödöllőrol beérni negyed 8ra? Pomazi gyerek is 5kor kelt..
2017. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha a mai iskolarendszerről kell véleményt mondanom, nem csak arról van szó, hogy az általános iskolákban és gimnáziumokban, szakközépiskolákban túlterhelik az embert, hanem az is nagyon el van rontva, hogy a szakmákat nem oktatják rendesen, sok hülye elméleti dolgot kell tudni, ami tulajdonképpen nem is a szakmához kötődik szorosan, csak úgy kell, mert mért is ne kéne manapság mindent tudni.... A régi időkben legalább bedobták a tanulót a mester mellé és dolgoztak naphosszat, az volt az igazi szakképzés, nem az ami ma megy, és csodálkoznak, hogy sokan nem értenek a munkájukhoz és agyon vannak terhelve, egyszerűen borzalmas az egész rendszer, mellesleg, ha már túlterhelésről beszélünk kb a sulis időszak is addig tart manapság mint egy munkaidő, ezért is nem könnyű aztán fáradtan életuntan hazamegy az ember és még tanulhat "boldogan" mert olyan csodás dolog a sok hülyeséget erőltetniük, komolyabb fellépés kéne, az egész rendszer alaposan megváltoztatni, de van egy jó hírem is, ha az ember leérettségizik, vagy már csak OKJ-s tanulmányokat folytat lazábbak lesznek a mindennapok a tanulás terén :)
2017. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Én 20 vagyok, most végzős. Szokták nekem mondani szülők, hogy igen, lehet hogy most rossznak tűnik iskolában ülni reggel 8-tól mondjuk 4-ig utána meg még tanulni is másnapra, de vajon jobb lenne-e este 6-tól reggel 6-ig egy 12 órás éjszakai műszakot lenyomni egy gyárban? Csütörtök-péntek-szombaton... Utána 3 nap múlva ismét kezdődik, csak akkor reggel 6-tól este 6-ig. 150 ezer forintért... 18-20 évesen már nem kötelező iskolába járni, van másik lehetőség. A 12 óra a gyárban, vagy 80 ezer forintért hamburgerhúst dobálni a mekiben. Egyiket sem akarom kipróbálni. Sokkal jobb kényelmesen ülni suliban, utána hazamenni, enni egy jót, leülni és tanulni 2-3 órát (bőven elég). Semmi fárasztó nincs benne. Jó, lehet, hogy néha van, de a másik út rosszabb. De az tuti, hogy nincsen túlterhelve senki... Ez egy vicc. Mi a lehetetlen abban, hogy reggel 8-ra be kell menni iskolába, ott ülni kell meg írni 6-7 órán keresztül, utána meg meg kell tanulni másnapra egy pár oldalt meg meg kell írni két feladat matek házit. Semmi... Mondom ezt úgy, hogy 5 éve benne vagyok, nem vagyok zseni, kitűnő sem voltam soha, egy 4,3 körüli átlagot viszont kényelmesen megcsináltam, úgy hogy még edzésre is van időm minden nap, meg szórakozni is lenne időm elmenni minden hétvégén. Én még soha a 13 évem alatt amit iskolában töltöttem eddig nem találkoztam olyannal, hogy valaki túl lett volna terhelve. Olyannal igen, aki azt hajtogatta, hogy ő túl van terhelve, közben meg tengernyi ideje van, csak nem tudja beosztani...
2017. ápr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Finoman szólva úgy sz'r az egész rendszer, ahogy van. Feleslegesen sokat várnak el a diákoktól, jobban leterhelik őket, mint egy dolgozó felnőttet - mert ne felejtsük el, hogy nemcsak egyre tovább vannak bezárva minden nap, de tízféle tantárgyból kell egyformán jól felkészülniük -; elavult, a való életben később használhatatlan ismeretekkel tömik őket; és mindez egyáltalán nem garancia arra, hogy végül a képzettségüknek megfelelő álláshoz és fizetéshez juthatnak majd. Csak arra jó, hogy praktikus gondolkodásra képtelen, ám könnyen irányítható, korán uniformizált biorobotokat termeljen ki a rendszer. Nincs lehetőség az életkornak megfelelő foglalkozásokra, az egyéni fejlődésre, a tehetség kibontakoztatására. Mindig az a fő kérdés, hogy mit NEM tud az a büdös kölyök, és miért nem tanulta meg azt, amiből egy szót sem ért. Nem csoda, hogy ott tartunk, ahol.
2017. ápr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Ha valaki el akar érni valamit az életben, akkor azért meg kell dolgozni, nem? Mit akar itt mindenki? :D Azért jár valaki iskolába, hogy tanuljon. Aki nem akar iskolába járni annak nem kötelező. Aki úgy gondolja, hogy túl fárasztó neki az iskola, az menjen dolgozni, majd meglátja jobb lesz-e. Aki jól fizető állást akar, de legfőképp olyan munkát akar amit élvezettel csinálna, annak tanulnia kell. Valamit valamiért... Inkább végig "szenvedek" egy pár évet iskolában, minthogy utána 40 évet szenvedjek, mert szar munkám van, utálom csinálni, és kevés a pénz is. Meg fog térülni a tanulás... Vagy lehet sírni is, meg válasz helyett lepontozni... Azért nincs válasz, mert igazam van. :))))
2017. ápr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai iskolák a lélek vágóhídjai. Amikor egy gyermek 6-7 évesen bekerül az első évfolyamba, akkor egy kategorikus, fekete-fehér beosztásnak kell megfelelnie. Azelőtt meg van egy végtelen szárnyalása, szerteágazó kreativitása. A sokrétűséget nem lehet egy kategóriákra osztott rendszerbe tenni. 8. évfolyam végére szinte felőrli a lelket, tönkreteszi az érzelmeket. A szabadelvű egyéneknek nem való ez a rideg, rút, zord műszakleosztás. Egyszerűen csak kizsigerel mindenkit. Nagyon rosszul van működtetve.

Továbbá nekem is nagyságrendekkel jobban esik akkor felkelni amikor nekem tetszik ráadásul csörgőóra nélkül. Amikor iskolába jártam, akkor olyan hulla fáradt voltam, hogy a fejemből nem láttam ki normálisan. Már 8.-ban több doboz cigit szívtam. Középiskolát energiaitalokkal éltem túl. Tudom, hogy egészségtelen, de nem lehetett ezt másképpen bírni.

Az pedig, hogy gyári meló vagy bármilyen munka, ott is kategorikusan le van osztva 8-12 óra mindenkinek. Lassan a lelkünk is a vállalatot illeti meg. Nem bírom én ezt az egészet már, és soha nem is bírtam...

2017. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes a 8-as válaszoló. Két lehetőséget vizsgáljunk meg. Az egyik az az, amikor az egész napod a tied, akkor kelsz fel amikor akarsz, akkor fekszel le amikor akarsz, odamész ahova akarsz, stb. Meg van a másik, amikor le vagy osztva 8-12 órára minden napodon. Azt a dolgot kellene realizálni, hogy emberi mivoltunkban ugyanolyan minőségűek vagyunk mindannyian. Mindegyikünknek minden napra 24 órája adatik. Ebből 8-at alszunk. A maradék 16-ot kellene eredményesen és hasznosan beosztani. Erre lenne való az intelligencia. Örökös semmittevéssel csak stagnálás van, majd hanyatlás. A másik véglet is rossz, amikor az életünket adjuk el egy gyárnak. Fel kellene tudni hogy mi van, mettől meddig van, majd ezeknek a tudatában kellene cselekedni. Ha jól osztod be az idődet, nem lehet annyira terhelő az iskola. És az, hogy tanulni kell? Hát, mindenkinek csinálni kellene valamit, ami lehetőleg hasznos és értékelhető eredménnyel jár.
2017. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2017. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!