Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lesz ilyen...

Szerintetek mi lesz ilyen esetben? (egyetem)

Figyelt kérdés

Az történt, hogy csúsztam egy évet még az első éves szerencsétlenkedésem miatt. Aztán kitaláltam, hogy hogyan tudnám behozni a lemaradásomat úgy, hogy csak egy év menjen el erre a pótlásra. Egyébként levelezős vagyok és munka mellett csinálom a sulit, ráadásul nem is a lakhelyemhez közel, hanem onnan 200 km-re.


Nálunk a szabályzatban egy év alatt kell 36 kreditet összegyűjteni, hogy ne rakjanak át önköltségesre. Ez eddig még oké, de sajnos vannak tárgyak amik eléggé nyögvenyelősek.

Az egyikből 4 alkalomból 3 nem lett megtartva, a másikból ugyan egyenlőre csak 1 maradt el, de ott se mondták még el, hogy mi a vizsgakövetelmény(illetve semmi extra nem volt, mert csak elmentünk 2 helyre ahol bemutatták, hogy ő náluk mi a rendszer+1-2 alapdolog aminek még köze is van a tárgyhoz), a harmadikkal meg alapból hadilábon állok, de még majd talán lesz egy éves zh amin van lehetőségem a 2-esre, hogy utána vizsgázni mehessek.


Eléggé úgy néz ki, hogy rezeg a léc, de nem akarok átkerülni fizetősre. Ahhoz diákhitelt kéne felvennem, mert másképp nem tudom, hogy mi lenne vagy miből finanszírozzam, hiába dolgozok(250e egy félév). Van még olyan, hogy dékáni kérelem sos helyzetre. Számomra ez ki is merül ebben. Ha írok egy ilyen kérelmet akkor van esély, hogy a tanárok miatt meg nem tartott órák miatt ne kerüljek át, ha emiatt nem sikerül a tárgy?


Még gondoltam, hogy passziválok egy évet, de akkor se leszek beljebb kreditügyileg.


2017. ápr. 5. 14:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!