Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki magyar egyetemen...

Ha valaki magyar egyetemen szerez diplomát, azt külföldön pl. Amerikában el sem ismerik?

Figyelt kérdés
Ugye a CEU ügy kapcsán olvasom,hogy az nemzetközileg elismert diplomát ad.És Amerikában is elismerik.Ez higyan van?Ha itthon szerzek egy diplomát és kimennék amerikába,kb olyan mint ha végzettségem sem lenne?És más országokban,pl.EU- országok,Anglia vagy Oroszország elismerik?

2017. ápr. 6. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok országban különbözeti vizsgát kell tenni. Elismerik, hogy te mondjuk mérnök vagy, így nem kell elvégezned a képzést kint is, de le kell belőle vizsgáznod az adott ország nyelvén, az adott ország képzésének megfelelően.

Az, hogy elfogadják-e különbözeti vizsga nélkül a diplomádat, az attól függ melyik országba mész és miből van diplomád.

2017. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

- különbözeti vizsga valamint az adott ország nyelvének folyékony beszéde, ahol kell (pl. egügy).

- hivatalos szakfordítóval a diploma lefordíttatása

2017. ápr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es, nem feltétlen.

A párom mérnökinfós, és nem kellett neki vizsgáznia, sem semmit (nem is tud németül), a referenciák elegek voltak, hogy itt vállalhasson munkát - azért infóban mondjuk az angol a hivatalos - az, hogy egyébként mindenki németül beszél körülötte egy dolog, de szakmában nem kell.

2017. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-mas:

Ezt olvastad?: "Az, hogy elfogadják-e különbözeti vizsga nélkül a diplomádat, az attól függ melyik országba mész és miből van diplomád."

Nem azt mondtam, hogy mindenhol kell. Ezekszerint ott ahol ti vagytok, nem kellett.

2017. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Silber ***** válasza:
100%
Nem csak a szaktól, hanem az intézménytől is függ. Tehát én például a Pannon Egyetemen végeztem, mint vegyészmérnök. De mivel az intézmény rendelkezik IChemiE akkreditációval, így az én diplomám érvényes a Brit Nemzetközösség, valamint az USA területén egyaránt. Utána kell érdeklődni, milyen akkreditációkkal rendelkezik.
2017. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!