Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vissza kell majd fizetnem a...

Vissza kell majd fizetnem a tandíjat, ha kiesek a képzési időből?

Figyelt kérdés

2012 szeptemberében kezdtem az egyetemet egy 7 féléves szakon, államilag finanszírozva. Most a januári félévben átraktak fizezősre. Terv szerint ezzel együtt még 1db félév után végzek, tehát 2018 januárban lesz az államvizsga.


Olvastam már sok mindent, de nem tudtam egyértelműen megallapitani, hogy vissza kell-e majd fizetnem a tandíjat, mivel nem végzem el a képzési idő másfélszerese alatt.


Olvastam olyat is, hogy ha vállalok itthon 5 év munkát akkor eltekintenek a visszafizetéstől, valamint részletfizetési lehetőség is van.


Ebből mennyi igaz?


Köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 6. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
OH honlapján van erről tájékoztató. De amúgy a másfélszeres időt egész félévre kerekítik, így a 2018 januári diploma még éppen megfelelő.
2017. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy barátom aki szintén ekkor kezdte mint én valószínűleg kicsúszik. Neki vissza kell fizetni? Ha vállal hazai munkát utána, akkor is?
2017. ápr. 7. 13:52
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudtam biztosra értelmezni a tájékoztatót.
2017. ápr. 7. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérelmezni kell és akkor lehet. A elhasznált féléveket kell ledolgozni. (de itt nincsen 20 év tejlesítésre, mint az oklevélszerzés esetén, hanem csak plussz egy évet kapsz). Vannak még egyéb mentességek is meg részletfizetési lehetőség.
2017. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd csak, találtam egy ilyet:

[link]


Nálam is fenn áll ez a dolog, de még nem kaptam levelet.

2017. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Akinek lejárt az oklevélszerzési határideje, az a visszafizetési kötelezettséget megállapító határozat kézhezvételét követő 45 napon belül részletfizetési vagy mentesítési kérelmet nyújthat be, vagy vállalhatja hazai munkaviszony fenntartását az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamban."


Tehát ha vállalom az itthoni munkát, nem kell visszafizetni ha minden igaz :)


Köszi a válaszokat!

2017. ápr. 9. 23:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is így értelmezem. Azt tudja valaki, hogy ha én az első szerződést írtam alá, ahol mindenhol duplázták a ledolgozási időket, akkor rám az vonatkozik vagy pedig a módosítások utáni egyszeres idő?
2017. ápr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy már a módosított vonatkozik rád is :)
2017. ápr. 10. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!