Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen közepesen jó Budapest...

Milyen közepesen jó Budapest belvárosában lévō gimnáziumokat ismertek?

Figyelt kérdés

10.es vagyok és a 11.et egy másik gimnáziumban szeretném kezdeni, aminek a közössége jó, nyitott és elég laza (a diákok többségére gondolok ezalatt).

Elsōsorban a Vörösmartyba szeretnék bekerülni mert



2017. ápr. 10. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Véletlenül rossz helyre nyomtam... Szóval, azért mert mindigis az volt az álom sulim, ahova mindig is beakartam kerülni, de ōk nem válaszolnak, ezért kell egy B terv. Szóval aki tud olyan iskolát ami hasonlít arra amilyet leirtam
2017. ápr. 10. 14:28
 2/3 A kérdező kommentje:
Az kérem írja meg a suli nevét. :)
2017. ápr. 10. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak utólag vettem észre a "közepesen" jelzőt, de már leírtam a jobb gimiket is...hátha valakinek jól jön az infó, szóval ha nem haragszol, inkább nem törlöm ki :D

4-5 tanulóknak, Berzsenyi vagy a Madách! :) A közösség, nyitottság és lazaság pontosan rájellemző, emelett még erős is tanulásilag (könnyebb innét bejutni egyetemre). A Madách-ban csak nyelvi szakok vannak, de a humánt jobban nyomják, tanításilag erősebb mint a BDG, az ország 12.-15. legerősebb gimnáziuma. Szóval ez viszonylag tanulós hely. Nagyon híres a dráma szakköre, sok a "művészlélek", főleg olyan gyerekek járnak oda. Több mindenben más mint egy szokványos gimi, pld. pontrendszer van bizonyos tárgyakból (amiből összeáll egy nagy jegy), ez sokkal korrektebb szerintem. Meg te döntheted el mikor írod meg a dogákat, ami azért rászoktat egy erős önállóságra (kicsit mint az egyetemen). Nagyon sokan dicsérik amúgy, de sokkal több a lány (75%-ban minimum), ami azért jár bizonyos következményekkel egy osztályon belül (én humán tagozatos gimibe járok, szóval tudom milyen mikor 2x-3x több a lány...:D).

A BDG-ben mindenféle tagozat van, humánra picit könnyebb bekerülni, a természettudományi már keményebb a többi tagozathoz képest (spanyolon kívül mindenféle nyelvi tagozat van). A közösséget szokták itt kiemelni; tényleg, Budapest talán legjobb közösségű gimnáziuma, itt mindenki be van fogadva, és arra biztatják a gyerekeket, hogy merjék megmutatni önmagukat és, hogy mit gondolnak a világról. Nagyon pörög a diákélet is, nem csak osztály hanem évfolyam és különböző osztály szinten is. A DÖK is felkapott, sok a saját szervezésű program, nagy a lelkesedés :).

Országos listán most 30 valahányadikra csúszott le, általában benne van a legjobb 20-ban. De nem ez a lényeg persze ;)

A lazaság, elfogadás fontos szerepet játszik, elég haladó szellemű az iskola.

Hátránya, hogy csúnya kívülről az épülete, belülről már sokkal hangulatosabb. De a Madách tényleg egy palota hozzá képest.

Ha stabil 4-es akkor Kölcsey (nagyon jó a francia oktatás, illetve hangulatilag hasonló a Berzsenyihez, de azért a Berzsenyiben nagyobb hangsúlyt kapnak ezek az értékek) vagy a Fasori (evangélikus, de egyáltalán nem csak vallásos gyerekek járnak. sok jót hallani róla, általában nagyon szeretik a gyerekek)

Ha kicsit gyengébb 4-es akkor II. Rákóczi. Annyira nem ismerem, csak egy-két ismerősömtől tudom az infókat, ők jófejek, és dicsérik :) Bár ennek jobban utána kellene járni.

A Vörösmarty is ilyen kategória. Vagy a Leövey Klára, bár annak a dráma tagozatát kerüld el messziről :D

A 13. kerületben van az Ady, nem ismerem, de tudom, hogy van, szóval annak is utána lehet járni :D

2017. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!